Oferta Kontakt
nie zalogowano

15 maja 2022 roku Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. G. Wieriowki - "VERYOVKA", wystąpił na dużej scenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim!

16 maja

15 maja 2022 roku Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. G. Wieriowki - "VERYOVKA", wystąpił na dużej scenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim!

Zespół Veryovka to kilkunastoosobowa rewelacyjna orkiestra, unikalny chór i wspaniali tancerze, razem 75 osób.  Zespół otrzymał zezwolenie od rządu Ukrainy na wyjazd z kraju w czasie wojny, aby zapewnić bezpieczeństwo tworzonej od prawie 80 lat grupie artystycznej stanowiącej wielką wartość dla kultury Ukrainy.

Siedzibą Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy jest Kijów - tam zainicjowano powstanie centrum sztuki narodowej,  gdzie projektowane są stroje dla artystów, przygotowywane scenariusze występów i układy choreograficzne. Na miejscu pracuje 155 osób - artystów, tancerzy, chórzystów, muzyków i pedagogów.

Występ Zespołu w MCC Mazurkas był zapierającym dech w piersiach muzyczno-tanecznym przedstawieniem, odzwierciedlającym tradycję i piękno Ukrainy oraz prawdziwą "kozacką" dumę, jakże teraz widoczną w bohaterskich walkach w obronie Ojczyzny.

Kalejdoskop ludowych pieśni i żywiołowych tańców z różnych regionów Ukrainy, wspaniałe choreografie, a przy tym niezwykle wielobarwne i oryginalne stroje ludowe sprawiły, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci, liczącej około 900 osób, publiczności. Koncert to dynamiczny i energiczny pokaz, który poprzez śpiew, taniec i muzykę integrował publiczność i skłonił do jeszcze większej sympatii dla Ukrainy i  bogatego ukraińskiego folkloru. Na długo w pamięci gości zostają żywiołowe, akrobatyczne tańce kozackie czy też kultowa pieśń polsko-ukraińska "Hej, sokoły" śpiewana wspólnie z publicznością nieukrywającą łez wzruszenia. Duże wrażenie zrobił, szczególnie w dzisiejszych tragicznych okolicznościach, hymn państwowy "Boże chroń Ukrainę" oraz podziękowania zespołu w imieniu całego narodu ukraińskiego Polakom, dla których Veryovka zaśpiewała hymn polski. Owacjom na stojąco, łzom wzruszenia i zachwytu nie było końca, a rozmowy w kuluarach trwały jeszcze długo po koncercie!

Koncertowi towarzyszyła wystawa nieżyjącego już ukraińskiego artysty malarza Eugeniusza Kaszkowskiego oraz jego syna Sergiusza, który od lat mieszka w Polsce i zwrócił się do Janiny Tuory, kuratorki wystaw  w MCC Mazurkas z prośbą o możliwość organizacji wystawy: "Malarstwo na pograniczu dwóch kultur- ukraińskiej i polskiej". Goście mogli obejrzeć też reportaż filmowy o twórczości Eugeniusza i Sergiusza Kaszkowskich "Od Lwowa do Warszawy", którego autorami są Janina Tuora i Jan Sumikowski.

Warto dodać, że Zespół Veryovka pierwszy raz gościnnie wstępował na scenie MCC Mazurkas podczas 30. Forum Humanum Mazurkas we wrześniu 2017 roku, a wczorajszy koncert był kluczem programu już 45. edycji Forum Humanum Mazurkas. W ostatnim, trudnym dla Ukrainy czasie, jest to już kolejna inicjatywa MCC Mazurkas wspierająca Ukrainę, w marcu zorganizowaliśmy koncert dla 1000 ukraińskich dzieci "Uśmiech dla Ukrainy", przez 1 miesiąc gościliśmy rodziny ukraińskie w naszym hotelu, a tym razem chcieliśmy ukazać wyjątkowość ukraińskiej kultury i sztuki.

MCC MAZURKAS CENTER & HOTEL to nie tylko jeden z liderów na rynku w obszarze biznesu. Od 2012 roku MCC Mazurkas realizuje unikatowe projekty kulturalno-artystyczne pod nazwą FORUM HUMANUM MAZURKAS oraz tematyczne SYMPOZJONY W MAZURKASIE. Wydarzenia te realizowane są z dziedzin: malarstwo, rzeźba, sztuki teatralne i operowe, balet, wystawy indywidualne i zbiorowe, filmy i benefisy. Ta wyjątkowa inicjatywa i szeroka oferta artystyczna na stałe zakorzeniła się na lokalnej i warszawskiej mapie wydarzeń kulturalnych. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

Zarząd MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Prezesi i Organizatorzy Forum Humanum Mazurkas - Andrzej Bartkowski I Andrzej Hulewicz składają szczególne podziękowania  za zaangażowanie i wsparcie Partnerom kulturalnych wydarzeń: Janowi Żychlińskiemu, Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Pawłowi Kanclerzowi, Burmistrzowi Ożarowa Mazowieckiego.


Galeria

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (184) Kraków (106) Poznań (100) Trójmiasto (95) Wrocław (61) Gdańsk (54) Łódź (43) Lublin (37) Zakopane (36) Szczecin (26) Katowice (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (765) południe (714) północ (444) zachód (239) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Gdynia  (1) Gorzów Wielkopolski  (1) Busko-Zdrój  (1) Wiązowna  (1) Częstochowa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Pomysł na integrację   (1) Wakacje   (1) Oferty SPA  (1) Promocje konferencyjne  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1)