Oferta Kontakt
nie zalogowano

25 lecie POLSKIE TATRY SA

7 czerwca

25 lecie POLSKIE TATRY SA

25 lat na rynku? To dopiero początek!

Polskie Tatry, zapierające dech w piersiach widoki, ośnieżone szczyty - dokładnie to przychodzi nam na myśl. Polskie Tatry, czy można wyobrazić sobie lepszą nazwę, nazwę która nosi w sobie taki ładunek emocjonalny i jest jednocześnie "wróżbą" stabilności i siły?

Polskie Tatry SA - nieprzerwanie od  25 lat działają w branży turystyczno - hotelarskiej, pod egidą marki skupiając obiekty hotelowe, pensjonaty, oraz obiekty rekreacyjne i gastronomiczne.

Z kolejnymi latami działalności pojawiły się wiedza i doświadczenie, dzięki którym spółka wykorzystywała pojawiające się możliwości. To właśnie patrzenie w przyszłość i otwieranie się na "nowe", sprawiają, że Polskie Tatry SA są prawdziwym tuzem Zakopanego i całego Podhala!

Zakopane, zimowa stolica Polski?

Choć Zakopane znamy głównie jako ośrodek sportów zimowych (ileż to razy słyszeliśmy w mediach o "Zimowej Stolicy Polski"?) i uciec od tego nie można, i nikt z zakopiańskich hotelarzy chyba nie chce- to poprzestać tylko na powyższym, opisując największe miasto u podnóża Tatr, to zdecydowanie zbyt mało. Bo Zakopane to również historia i bogata kultura. Miasto, stało się niezwykle popularne już pod koniec XIX wieku, gdy zaczęli rezydować w nim m.in. Witkiewicz, Przerwa-Tetmajer, Karłowicz czy Szymanowski. Wtedy też, Stanisław Witkiewicz (ojciec) rozsławił tzw. styl zakopiański w architekturze.  To, co urzekło artystów, jest nadal jedną z największych atrakcji Zakopanego i regionu Podhala.  Urzekający, autentyczny i żywy folklor góralski!

Biznes u podnóża Polskich Tatr

Ostatnio Spółka podjęła decyzję o silnym rozwoju pod kontem branży spotkań i konferencji. Odpowiednie zaplecze już jest - teraz pozostaje zaprosić klientów biznesowych. To co kiedyś przyciągnęło artystów, i dziś zachęca klientów biznesowych, do organizacji spotkań właśnie u podnóża Tatr. Zespół Pensjonatów ANTAŁÓWKA*** na zboczu Antałówki, Zespół Pensjonatów Dolina Białego, Hotel Tatry***- wszystkie te miejsca są z jednej strony przygotowane na zorganizowanie profesjonalnego spotkania biznesowego- ale jednocześnie, oferują możliwość obcowania z największymi atrakcjami Podhala.
Baza, którą dysponuje Spółka jest ogromna, ale wymaga też wielu prac rewitalizacyjnych i remontowych-mówi Prezes Zarządu Polskie Tatry SA Pan Piotr Włosiński- Inwestycje są konieczne, prace żmudne, ale jestem pewien, że dzięki nim spełnimy oczekiwania naszych Gości.
A że wymagania rosną, to naturalne. Klienci biznesowi oczekują czegoś więcej niż tylko porządnej sali konferencyjnej. A obiekty Polskich Tatr SA to COŚ mają.
Idealnym miejscem na zorganizowanie spotkania biznesowego, jest nasz flagowy obiekt, Antałówka - poleca Pan Bartosz Sudnik Dyrektor ds. Sprzedaży Usług i Marketingu Polskie Tatry SA - i dodaje, że w ostatnim czasie zrobiono bardzo dużo aby podnieść prestiż i wizerunek Zespołu Pensjonatów Antałówka*** - Nowa fasada budynków i zagospodarowanie terenów zielonych, tak jak się spodziewaliśmy, spotkały się z pozytywnymi opiniami naszych Gości!

Ale nie tylko fasada zmieniła swój wizerunek. Co ważne, szczególnie dla organizatorów szkoleń i konferencji, powstały nowe sale konferencyjne (największa na 130 osób), sala bankietowa, odnowione zostały również łazienki hotelowe oraz drewniana altana grillowa, mieszcząca 70 osób. Szkolenie w ciągu dnia, a wieczorem integracja - Czemu nie?!

Zespół Pensjonatów Antałówka*** oferuje nocleg w 81 przestronnych pokojach, z dala od zgiełku miasta, ale jednocześnie "na wyciągnięcie ręki" od największych atrakcji stolicy Podhala!

Dla gości z sentymentem patrzących na lata 70 i 80 minionej epoki, po kilkuletnim przestoju, ponownie otwarto hotel-legendę czyli Hotel Tatry***. W czasach PRL-u, pobyt w nim był marzeniem niemalże każdego! Oczywiście, by przywrócić hotel do życia, wykonano wiele prac, dzięki którym dziś znów dobrze się prezentuje. Ogromem pracy było zrewitalizowanie terenów zielonych, odnowienie tarasów, balkonów czy altany grillowej. Powstała nowa sala konferencyjna i pokój zabaw dla dzieci. Trwają prace wewnątrz hotelu - odnawiane są pokoje tak, aby zachować klimat minionych lat ale pokazać go w nowym wydaniu.

Wykonaliśmy już bardzo wiele, ale to nie koniec. Hotel zaprezentuje się jeszcze lepiej, po ukończeniu prac związanych z efektownym oświetleniem korytarzy, ale co ważne - istotnych historycznie elementów takich jak rzeźby czy obrazy - wymienia Pan Bartosz - W planach mamy również wymianę stolarki okiennej - dodaje.
Hotel Tatry *** położony jest na wysokości 1105 m n.p.m., na Polanie Zgorzelisko. Otacza go siedmiohektarowy teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Samo położenie hotelu jest jego czystą wizytówką i zachętą do organizacji imprez typu incentive. Dlatego pewnie, hotel od wielu lat przyciąga latem amatorów wędrówek górskich, zimą zaś gości narciarzy i snowboardzistów (kilkadziesiąt metrów  od hotelu znajduje się kompleks narciarski Małe Ciche).

Zespół Pensjonatów Dolina Białego*** to dwa pensjonaty oraz historyczna Willa Pan Tadeusz, usytuowane w willowej części Zakopanego. Budynki swoją architekturą nawiązują do tatrzańskiego klimatu. Jak wszystkie obiekty Polskich Tatr SA, i tu czeka na gości coś wyjątkowego- jedyna w mieście,  kryta Hala Tenisowa! Do tego ponad 70 przestronnych pokoi z odnowionymi łazienkami, i aż 5 wielofunkcyjnych sal.
Jak podkreślają przedstawiciele Spółki, również tu zostało wykonanych wiele prac modernizacyjnych, ale przeprowadzonych tak by zachować tatrzańskiego ducha. Poza odnowieniem elewacji budynków, rozpoczęto również odświeżenie terenu wokół budynków. Nowe parkingi i alejki, a co najważniejsze - zieleń! Chcemy, by całość prezentowała się nie tylko doskonale wizualnie, ale i spójnie z otoczeniem. Dobieramy rośliny tak by wpisywały się we florę otuliny Tatrzańskiego Parku Narodowego - opowiada z zaangażowaniem Pan Bartosz. - Ale szykujemy też coś specjalnego dla osób podróżujących z dziećmi. Już w czerwcu, uruchomimy Strefę Rodzinną Zespołu Pensjonatów Dolina Białego! - dodaje. Ten krok to również odpowiedź na potrzeby klientów biznesowych - wiele firm, zaprasza swoich pracowników na imprezy integracyjne wraz z rodzinami.

To co zdecydowanie  wyróżnia ofertę Polskich Tatr SA to uzupełniający gamę usług hotelarskich AQUA PARK ZAKOPANE. Otwarty w 2006 roku  obiekt, wykorzystuje źródła wód  geotermalnych drzemiących pod ziemią. To wyjątkowe miejsce również dlatego, że zażywając kąpieli w basenie zewnętrznym, można cieszyć oczy niepowtarzalną panoramą Tatr. Na dorosłych gości Aqua Parku czekają nowopowstałe salony masażu tajskiego i salon kosmetyczny. Na maluchy, poza atrakcjami "basenowymi" - pokój zabaw.
Czerwiec, to kolejna nowość zaproponowana przez Polskie Tatry SA - W Aqua Parku zostanie otwarta grota solna wraz z tężniami - czyli poczuć będzie można morski klimat w górach ;)
Pan Bartosz uchylił nam rąbka tajemnicy, dotyczącej kolejnych zmian w Aqua Parku - Planujemy budowę sztucznej fali oraz dodatkowych masażerów wodnych. A dla komfortu klientów, już w krótce zostanie wybudowany łącznik między Pensjonatem Antałówka, a Aqua Parkiem!.

Wiemy też, że w planach Aqua Parku jest wprowadzenie do oferty zabiegów balneologicznych, czyli  wykorzystujących naturalne surowce lecznicze. W tym przypadku wody termalne.

Jak już wyżej wspominaliśmy, Polskie Tatry SA działają szerzej niż tylko w hotelarstwie i turystyce.
Ważnym elementem działalności spółki stała się również tradycyjna kuchnia Podhalańska, którą serwujemy w regionalnych karczmach Biały Potok, Szałas Pod Wilkiem i Chata Zbójnicka - podkreśla Bartosz Sudnik - Chyba nikt nie wyobraża sobie pobytu u podnóża Tatr, bez skosztowania naszej kwaśnicy albo grillowanego oscypka, takiej baraniny jak u nas nigdzie indziej nie zakosztujesz na całym Podhalu!!! - dodaje Halina Zapotoczna, zarządca Karczmy Regionalnej Chata Zbójnicka.
Powyższe tylko potwierdza; by utrzymać się na wymagającym rynku HoReCa (branża hotelarska, restauracyjna i cateringowa) przez ćwierć wieku, trzeba być konkurencyjnym, atrakcyjnym i wciąż na bieżąco!

25 lat - "wieczność" czy "mgnienie oka"?

Mówi się, że czas dłuży się gdy się nudzimy albo robimy rzeczy których nie lubimy. Ale jeśli z zaangażowaniem wykonujemy swoją pracę, a każdy dzień przynosi nowe zadania- czas mknie jak błyskawica! Pewnie dlatego 25 lat działalności Polskich Tatr SA wydaje się jej pracownikom "mgnieniem oka"!


Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (225) Kraków (139) Poznań (119) Trójmiasto (104) Wrocław (78) Gdańsk (61) Łódź (47) Zakopane (44) Lublin (41) Katowice (32) Szczecin (27) Kołobrzeg (25)

Makroregiony:

centrum (868) południe (800) północ (478) zachód (274) wschód (216)

Konferencje według miast:

Lublin  (17) Warszawa  (4) Wrocław  (1)

Konferencje według kategorii:

edukacyjna  (9) medycyna  (5) marketing  (3) ekologia  (1) techniczna  (1) zarządzanie   (1) sprzedaż  (1) zdrowie i uroda  (1)

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (82) Personel  (72) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (39) Muzyka  (31) Catering  (31) Organizatorzy  (26) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Licheń Stary  (29) Kraków  (27) Kołobrzeg  (25) Jastrzębia Góra  (23) Gdańsk  (21) Ustka  (21) Serock  (18) Kudowa Zdrój  (17) Poznań  (17) Słupsk  (14) Białowieża  (14) Powidz  (14) Toruń  (13) Warka  (12) Zalesie  (12) Świeradów Zdrój  (11) Białka Tatrzańska  (11) Zakopane  (11) Warszawa  (11) Gniew  (11) Busko-Zdrój  (10) Gdynia  (10) Barczewo  (10) Radziejowice  (10) Wisła  (9) Dosłońce-Dale  (9) Szczyrk  (8) Kazimierz Dolny  (8) Żelechów  (8) Trojanów  (8) Gietrzwałd  (7) Kromerowo  (7) Chlewiska  (7) Stryszawa  (7) Worliny  (7) Krynica-Zdrój  (7) Kościerzyna  (7) Starachowice  (6) Opalenica  (6) Wrocław  (6) Spała  (6) Cierpice  (6) Okuninka  (5) Mikołajki  (5) Konstancin -Jeziorna  (5) Małe Ciche  (5) Murzasichle  (5) Chobienice  (5) Łódź  (5) Jastarnia  (4) Boszkowo-Letnisko  (4) Juszczyn  (4) Górzno  (4) Sopot  (4) Limanowa  (4) Rawa Mazowiecka  (4) Nowe Brzesko  (4) Nałęczów  (4) Wieleń  (3) Zagnańsk  (3) Elbląg  (3) Łochów  (3) Mielno  (3) Lubicz  (2) Prószków  (2) Dobczyce  (2) Katowice  (2) Mrągowo  (1) Łeba  (1) Kłodzko  (1) Baranów Sandomierski  (1) Rydzyna  (1)