Oferta Kontakt
nie zalogowano

Centrum Misji Afrykańskich - tu odpoczniesz prawdziwie!

24 stycznia

Centrum Misji Afrykańskich - tu odpoczniesz prawdziwie!

Cisza, spokój, harmonia, a do tego afrykański folklor, a nawet majestatyczny baobab? Czy to opis afrykańskiej sawanny? Nie! Tak wyglądają wnętrza Centrum Misji Afrykańskich, nowego, nowoczesnego ośrodka rekolekcyjno-konferencyjnego w Borzęcinie Dużym, zaledwie 15 minut od Warszawy. 

Zrealizowane z dbałością o każdy szczegół dzieło Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, od samego początku miało być miejscem absolutnie szczególnym. Ośrodek Centrum Misji Afrykańskich miał nie tylko wspierać finansowo działania misyjne prowadzone przez zgromadzenie, ale także być autentyczną enklawą spokoju i wytchnienia pośród zabieganego świata: zarówno dla grup rekolekcyjnych, jak i dla społeczności lokalnej. Wszystko to w duchu promocji przepięknej i głębokiej kultury afrykańskiej.

To właśnie dlatego każdy pojedynczy kąt ośrodka został zaprojektowany z największą pieczołowitością. Tu nic nie zostaje pozostawione przypadkowi. Jeszcze na zewnątrz budynku, Gości przybyłych do CMA witają ustawione na parkingu tablice informacyjne, opowiadające o mieszkańcach Afryki i ich zwyczajach. Jeśli lektura zamieszczonych na nich treści nie wprowadzi w atmosferę Czarnego Lądu, uczyni to na pewno lobby na parterze budynku. Zaraz po przekroczeniu progu odwiedzającym CMA ukazuje się ogromny baobab, sięgający aż do kolejnych pięter. Wokół recepcji znajdziemy liczne gabloty, ukazujące rzeźby i inne rękodzieła wykonane przez mieszkańców krajów misyjnych. Tuż przy wejściu do domu, znajduje się najważniejsze pomieszczenie, jak zwykli mawiać pracownicy CMA, "pokój Gospodarza" albo "gabinet Prezesa", czyli kaplica. Kaplica wyjątkowa, nie tylko przez wzgląd na jej Gospodarza, ale także nietypowy, urzekający afrykański wystrój.

Takie właśnie zadanie ma wypełniać Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym, budowane od 2014 do 2018 roku, a otwarte i poświęcone dnia 15 września 2018 roku przez J. Ekselencię Kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa metropolitę warszawskiego. - Ośrodek  ma służyć dziełu ewangelizacji i promocji misji w Polsce, być miejscem konferencji, rekolekcji, i spotkań, miejscem, w którym będą prowadzone warsztaty i duchowa formacja, które pomogą uczestnikom w rozwijaniu i pogłębianiu ich relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem. Ma pomagać ono w pełniejszym otwieraniu się na powołania kapłańskie i misyjne, których ciągle potrzeba dla budowania solidnego kościoła lokalnego w Afryce; działalność ma również sprzyjać promowaniu posługi misyjnej oraz wolontariatu osób świeckich na Czarnym Lądzie. - opowiada nam ks. Wacław Krzempek, dyrektor ośrodka. CMA ma być skrzyżowaniem dróg między Polską i Afryką w wymiarze religijnym, duchowym, kulturowym oraz materialnym. ­- podsumowuje.

Ten ostatni jest o tyle istotny, że, zgodnie z hasłem promocyjnym ośrodka, goszcząc w nim dosłownie wspieramy misje. Dochód z działalności domu wspomaga bowiem bezpośrednio działalność misjonarzy SMA w Afryce. - To niesamowite, że rezerwując nocleg, czy kupując kawę w domu rekolekcyjnym pod Warszawą, możemy realnie pomóc potrzebującym z Afryki!  - relacjonuje entuzjastycznie pani Dominika, manager ośrodka, który posiada nie tylko piękną kaplicę i sale konferencyjne, ale również przytulne pokoje, a nawet salę fitness i saunę. - O to właśnie chodzi, taka jest idea tego miejsca. Aby w tym zabieganym świecie, móc się na chwilę zatrzymać i naprawdę odpocząć. U nas można znaleźć przestrzeń i czas na regenerację ciała, umysłu i? odpocznienie duszy. - zaprasza pan Bartek, odpowiedzialny za promocję miejsca.

- To prawda, pandemia poważnie pokrzyżowała nam plany. Wobec aktualnych obostrzeń, trudno by nasz ośrodek funkcjonował w sposób normalny. - opowiada ze smutkiem pan Bartek. - Mimo to działamy dalej: tworzymy pakiety pobytowe, planujemy nowe turnusy rekolekcyjne, aktualizujemy stronę internetową i facebooka. Pracujemy nad tym, by nasza oferta jak najlepiej odpowiadała na potrzeby fizyczne i duchowe naszych przyszłych gości.  - dodaje.  - Nie poddajemy się. Mamy motywację, by zawalczyć o to miejsce. - opowiada pani Dominika. To nie jest zwykły hotel. Chcemy by nasz dom realnie zmieniał życie ludzi: naszych gości, którzy tu efektywnie odpoczną oraz potrzebujących w Afryce, których wspomaga działalność naszego centrum. - kończy pełna nadziei.

 

Strona internetowa: https://cma.sma.pl/

Strona Facebook: https://www.facebook.com/centrumisjiafrykanskich

Kontakt do manager ośrodka  22 35 04 735 | +48 532 689 496 | cma@sma.plGaleria

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (183) Kraków (105) Poznań (101) Trójmiasto (95) Wrocław (61) Gdańsk (54) Łódź (44) Lublin (37) Zakopane (35) Szczecin (26) Katowice (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (766) południe (715) północ (444) zachód (240) wschód (200)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Gdynia  (2) Częstochowa  (1) Busko-Zdrój  (1) Wiązowna  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1) Pomysł na integrację   (1) Wakacje   (1) Majówka  (1)