Oferta Kontakt
nie zalogowano

Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny.

17 lipca

Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny.

Hotel został otwarty 14 lipca 1913 roku, a jego fundatorem był hrabia Konstanty Gabriel Przeździecki. Budynek, zaprojektowany w stylu paryskim przez Józefa Holewińskiego
i Juliusza Nagórskiego, oferował wiele nowoczesnych udogodnień i restaurację ludwikowską. Aktualnie to 206 klasycznych pokoi i apartamentów, 10 sal na eventy do 700 osób, część relaksacyjna z saunami oraz Lobby Bar i restauracja Polonia.

Od samego początku hotel był miejscem spotkań artystów, dyplomatów i zamożnych warszawiaków.
W jego eleganckich wnętrzach organizowano liczne wydarzenia artystyczne, słynne bale i rauty, regularnie gościł także członków PEN-Clubu. Odbyły się tutaj pierwsze w historii wybory Miss Polonia, przeprowadzone korespondencyjnie, a na potrzeby mieszkających w hotelu uczestników V Konkursu Chopinowskiego jedno z pięter zamieniono w salę prób z kilkunastoma fortepianami.

Hotel przetrwał w całości drugą wojnę światową, a w czasie powstania warszawskiego pełnił rolę szpitala i bazy zaopatrzeniowej dla powstańców. Po zakończeniu wojny stał się siedzibą licznych ambasad, konsulatów i międzynarodowych przedstawicielstw oraz instytucji, a we wrześniu 1945 roku zatrzymał się tutaj generał Dwight Eisenhower.

"To dla nas wspaniała rocznica - uzmysławiająca, że jesteśmy częścią niezwykłej historii. To zaszczyt pracować w takim miejscu, w ikonicznym hotelu na mapie Warszawy. Cieszę się, że nasz różnorodny zespół kontynuuje tradycje gościnności, z której słynie Hotel Polonia Palace." - powiedziałPaweł Lewtak, dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace i prezes HW "Syrena".

14 lipca, z okazji 110. urodzin, hotel zaprosił swoich gości do wspólnego świętowania. W lobby odbył się koncert fortepianowy - na gości czekało między innymi urodzinowe prosecco, a w pokojach - słodka niespodzianka.

"Postanowiliśmy świętować cały rok i zaplanowaliśmy różne atrakcje dla naszych gości, pracowników, partnerów biznesowych i warszawiaków. Miło nam, że zarówno zwiedzanie hotelu, jak i nasza instagramowa, tropikalna huśtawka, cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości i klientów.
I że świetnie się z nami bawią." -
dodaje Paweł Lewtak.

W 2022 roku, w uznaniu długoletniej tradycji gościnności, hotel otrzymał prestiżową nagrodę European Hotel Award w kategorii Heritage Luxury Hotel 2022. W licznych opiniach, pozostawianych w internecie, goście z całego świata podkreślają idealną lokalizację obiektu, piękne wnętrza i profesjonalną obsługę.

Pełna historia hotelu: https://www.poloniapalace.com/pl/historia-hotelu
Do pobrania specjalne wydanie "Kuriera Polonijnego": https://tiny.pl/c7rkn 


Galeria

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (110) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (779) południe (723) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Romantyczny weekend  (2)