Oferta Kontakt
nie zalogowano

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na pierwszą edycję PISM Strategic Ark

18 maja

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na pierwszą edycję PISM Strategic Ark

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, przy wsparciu Platige Broadcast, zorganizuje debatę na temat zagrożeń i problemów związanych z obecną sytuacją geopolityczną. PISM Strategic Ark, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, odbędzie się w dniach od 19-20 maja. W dwudniowym wydarzeniu będą poruszane kluczowe kwestie, związane z miejscem zachodniej cywilizacji w kontekście wojny na Ukrainie. Unikatowe, międzynarodowe wydarzenie jest wspierane koncepcyjnie i technologicznie przez partnera - Platige Broadcast.

Konflikt militarny za naszą wschodnią granicą sprawił, że Unia Europejska, Stany Zjednoczone oraz ich partnerzy reprezentujący tak zwaną Cywilizację Zachodu, znalazły się w sytuacji, w której muszą pilnie wypracować nowe sposoby koordynacji działań na rzecz osiągnięcia wspólnych celów strategicznych. Dlatego Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, przy wsparciu Platige Broadcast, organizuje PISM Strategic Ark - wydarzenie odbywające się pod patronatem Prezydent RP. Jego uczestnicy poszukiwać będą odpowiedzi na najistotniejsze kwestie związane z rolą zachodniej Europy - oraz jej sojuszników - w egzekwowaniu praworządności oraz kształtowania przyszłego ładu międzynarodowego, w sytuacji agresywnej polityki państw autorytarnych.

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) poszuka odpowiadać na te strategiczne pytania właśnie tu, w Polsce - miejscu o historycznej i politycznej symbolice, kraju granicznym UE oraz NATO, doświadczonym w systemowych przejściach od autokracji do demokracji. Celem pierwszego PISM Strategic Ark, które odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 maja 2022 r., jest ułatwienie wymiany twórczych myśli między ekspertami z różnych dziedzin oraz politykami.

"Wierzymy, że to wydarzenie posłuży jako kompas, którego Zachód potrzebuje, aby skutecznie i bezpiecznie nawigować po burzliwych globalnych wodach" powiedział Sławomir Dębski, Dyrektor Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM).  "W trakcie dwudniowego Forum postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze zagadnienia związane z obecną sytuacją geopolityczną oraz omówić największe zagrożenia oraz możliwości, jakie stoją przed Polską oraz jej partnerami, czyli Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi".

Ale na ile jesteśmy zjednoczeni w myśleniu o problemach i zjawiskach globalnych? Czy jesteśmy gotowi stanąć na czele walki z autokratycznymi konkurentami, zapobiegać kryzysowi klimatycznemu i pandemiom, odeprzeć cyberzagrożenia, zmierzające do rewolucji cyfrowej, czy znaleźć sprawiedliwą odpowiedź na kryzys globalizacji? Na te pytania odpowie kilkudziesięciu przedstawicieli uczelni, think tanków oraz m.in. Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Partnerem pierwszej edycji Forum jest Platige Broadcast, który wspiera Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w realizacji wydarzenia. To nie pierwszy raz kiedy zespół Platige współpracuje z PISM. W 2016 r. przygotował szczegółową koncepcję i scenariusz oprawy scenicznej Warsaw Summit Expert's Forum, konferencji specjalistów z dziedziny spraw międzynarodowych, towarzyszącej szczytowi NATO w Warszawie. Współpraca była kontynuowana w kolejnych latach, m.in. przy organizacji Global Forum wraz z amerykańskim think-tankiem Atlantic Council.

"Bardzo cieszymy się, że możemy podzielić się naszą wiedzą w organizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest PISM Strategic Ark. Mamy nadzieję, że doświadczenie Platige Broadcast w zakresie tworzenia koncepcji, organizacji oraz wsparcia technologicznego będzie docenione zarówno przez organizatorów jak i uczestników wydarzenia" - dodaje Marek Jankowski, Head of event/broadcast w Platige Broadcast.

Więcej szczegółów odnośnie wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem: https://pism.pl/konferencje/pism-strategic-ark

---

O PISM:

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych buduje swój wizerunek jako jednego z opiniotwórczych think tanków w Europie Środkowo-Wschodniej. W myśl tej wizji sytuując się pomiędzy światem polityki a niezależną analizą, PISM zapewnia wsparcie decydentom i dyplomatom, inicjuje publiczną debatę ekspercką oraz upowszechnia wiedzę o współczesnych stosunkach międzynarodowych. Działalności PISM przyświeca przekonanie, że proces podejmowania decyzji na arenie międzynarodowej powinien się opierać w jak największym stopniu na wiedzy płynącej z rzetelnych i wiarygodnych badań.

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com


Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (109) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Szczecin (26) Katowice (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (778) południe (722) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Internet  (4) Szkolenia  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Oferty Zimowe  (2) Romantyczny weekend  (2) Ferie  (1)