Oferta Kontakt
nie zalogowano

Restauracja Regionalna w Nosalowy Dwór Resort& SPA świętuje 20-lecie

14 sierpnia

Restauracja Regionalna w Nosalowy Dwór Resort& SPA świętuje 20-lecie

Z okazji jubileuszu powstało "sentymentalne" menu składające się z najpopularniejszych, ulubionych przez Gości dań, które pojawiały się w karcie restauracji  na przełomie lat 2000-2020.


 

Restauracja Regionalna jest jedną z najbardziej znanych i lubianych miejsc na kulinarnej mapie Zakopanego. Malowniczo położona u stóp Nosala mieści się drewnianym budynku utrzymanym w tradycyjnym, góralskim  stylu. Konstrukcja słupowo - płazowa sprawia, że przestrzeń jest otwarta sprzyjając biesiadowaniu. Wnętrza pełne regionalnych elementów, takich jak drewniane płazy, rzeźbienia na sosrębach, zbyrcoki, drewniane rzeźby, zabawki tworzą przytulny nastrój i zapraszają do spotkań przy stole. Liczne sportowe pamiątki przypominają o narciarskich tradycjach właścicieli. Sobotnie wieczory można tutaj spędzić przy dźwiękach góralskiej kapeli, a z okien można podziwiać widok wprost na Nosal.

 

 

Restauracja Regionalna, nazywana przez Gości miejscem z podhalańską duszą, zaprasza w kulinarną podróż po tradycyjnych smakach regionu. Kuchnia Restauracji Regionalnej nawiązująca do tradycyjnych lokalnych dań i składników od lat jest dostrzegana i uznana przez krytyków prestiżowego żółtego przewodnika Gault & Millau. Standardy najlepszych restauracji spotykają się tutaj z tradycyjną  podhalańską gościnnością, w restauracji panuje przyjazna atmosfera i obsługa, z której restauracja jest znana. Miejsce to na stałe zagościło w sercach Gości licznie odwiedzających Zakopane. Menu usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybredne podniebienia; w karcie znaleźć można wykwintną jagnięcinę i cielęcinę, tradycyjną kwaśnicę czy ręcznie lepione pierogi i domowe racuchy. Wśród dań jubileuszowej karty godne polecenia są żur na żytnim zakwasie, warkocz wieprzowy z regionalnym serem czy chrupiący placek grulowy lub gotowany sernik z malinami.

 

 

Warto wspomnieć, że to właśnie od otwarcia  Restauracji Regionalnej w 2000 roku zaczęła się historia jednej z najbardziej znanych marek hotelowych na Podhalu jaką jest marka Nosalowy. Rok po otwarciu przy restauracji powstał kameralny hotel   - Nosalowy Dwór, który do dziś jest ulubionym przez wielu Gości miejscem wypoczynku w Zakopanem.  Hotel i Restauracja Regionalna na stałe wpisały się w krajobraz Zakopanego  i są nadal, niezmiennie od 20 lat, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy Tatr.

Restauracja Regionalna

ul. Balzera 21 d

34-500 Zakopane

tel. +48 18 20 22 350

 

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Ścisłowicz

tel. +48 797 708 997

k.scislowicz@nosalowy.pl


Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (188) Kraków (107) Poznań (102) Trójmiasto (98) Wrocław (61) Gdańsk (55) Łódź (44) Lublin (37) Zakopane (35) Katowice (26) Szczecin (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (773) południe (714) północ (448) zachód (242) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (5) Wiązowna  (1) Częstochowa  (1) Warszawa  (1) Busko-Zdrój  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (6) Romantyczny weekend  (2) Wielkanoc   (2) Pomysł na integrację   (1) Ferie  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1) Wakacje   (1) Oferty Zimowe  (1)