Oferta Kontakt
nie zalogowano

Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

3 marca

Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

Sieć MEININGER Hotels rozwija międzynarodowe portfolio swoich lokalizacji nowym hotelem na terenie Polski. Krakowski hotel, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 roku.

MEININGER Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku. W transakcji pośredniczył Paweł Nowakowski, właściciel firmy PNConsulting. Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.

"To wynik udanej współpracy z naszymi polskimi partnerami, który bardzo nas cieszy. Hotel MEININGER w Krakowie powstaje w doskonałej lokalizacji przy perspektywicznym dla regionu projekcie infrastrukturalnym." - mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels

Zielony ogród i taras na dachu w sercu Krakowa

 Nowy hotel sieci MEININGER Hotels powstanie w zespole historycznych budynków, korespondującym z architekturą dzielnicy. Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.

"Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę."  - podkreśla Eugeniusz Batko, Prezes Zarządu firmy Fronton.

Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).
 
Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.

Doskonała lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacyjnych

Budynek, w którym znajduje się hotel, jest zlokalizowany na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Podróż na Rynek zajmie gościom około 5 minut tramwajem lub 15 minut pieszo, podobnie jak dotarcie w okolice Kazimierza.
Ze względu na położenie obiektu przy modernizowanej obecnie trasie kolejowej pomiędzy Dworcem Głównym a Rudzicami, goście hotelowi będą mogli w przyszłości dojechać do niego bezpośrednio z lotniska w Balicach. Dziś najbliższym dużym punktem komunikacyjnym jest Dworzec Główny, oddalony od hotelu o 10 minut podróży tramwajem lub około 15 minut spaceru.

Otwarcie polskich hoteli zakładane na 2023 rok

MEININGER Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku). Obydwa są tworzone zgodnie z ideą hotelu hybrydowego, którą MEININGER realizuje na terenie całej Europy.
Koncepcja zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, lokalizacją w pobliżu centrum miasta, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Co więcej, każdy z hoteli powstaje na podstawie unikatowego projektu, odzwierciedlającego wyjątkowy charakter lokalnego otoczenia.Galeria

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (184) Kraków (106) Poznań (100) Trójmiasto (95) Wrocław (61) Gdańsk (54) Łódź (43) Lublin (37) Zakopane (36) Szczecin (26) Katowice (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (765) południe (714) północ (444) zachód (239) wschód (200)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Gdynia  (1) Gorzów Wielkopolski  (1) Busko-Zdrój  (1) Wiązowna  (1) Częstochowa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Pomysł na integrację   (1) Wakacje   (1) Oferty SPA  (1) Promocje konferencyjne  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1)