Oferta Kontakt
nie zalogowano

Szczęśliwa 7 - Obiekty Eventowe z Historią

17 lipca

Szczęśliwa 7 - Obiekty Eventowe z Historią

Polska jest pełna zabytkowych dworów, pałaców i zamków. Te niesamowite miejsca, z historią często godną scenariusza "Gry o Tron", oferują usługi hotelowe i konferencyjne na najwyższym poziomie. Dworki, pałace i zamki to również barwny element polskiego rynku hotelarskiego. Wg danych, funkcje noclegowe i konferencyjne oferuje ok. 250 - 300 obiektów historycznych poza dużymi miastami. Trzeba przyznać że to znaczący, bo aż 20% udział wśród wszystkich hoteli w Polsce.
Szlacheckie dworki w Wielkopolsce, na Mazowszu i w Małopolsce czy pałace na Dolnym Śląsku oferują, poza noclegiem, coś wyjątkowego - niepowtarzalny klimat, świetne lokalizacje oraz swoje barwne historie. Już same w sobie stanowią atrakcję turystyczną! Branża eventowa uwielbia tereny zielone okalające pałace. To idealne miejsca na pikniki, a także plenerowe, firmowe integracje.
Poniżej przedstawiamy swoich faworytów czyli Szczęśliwą Siódemkę Obiektów Eventowych z Historią.

Pałac Zegrzyński

https://www.palac-zegrzynski.pl/

ul. Prof. Janusza Groszkowskiego 3, 05-131 Zegrze

Pałac Zegrzyński to kameralne miejsce, które swoją historią, sięgającą pierwszej połowy XIX w., tworzy wyjątkową atmosferę. Neorenesansowy budynek otoczony 17ha parkiem wzniósł właściciel Zegrza hrabia Stanisław Krasiński. Zabytek z pięknymi tradycjami, położony jest nad Zalewem Zegrzyńskim, w odległości zaledwie 30 km od Warszawy. To idealne miejsce na organizację konferencji, szkolenia czy bankietu. Elegancko zaaranżowane pokoje i apartamenty zapewniają komfortowe warunki wypoczynku. Pałacowa restauracja oczaruje smakiem nawet najbardziej wymagających Gości.


Pałac Żelechów Spa & Wellness

http://www.palaczelechow.eu/
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 36, 08-430 Żelechów

Pałac Żelechów to miejsce, w którym można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Kameralny i unikatowy klimat, polska gościnność i obsługa na najwyższym poziomie - idealne miejsce dla tych, którzy szukają elitarnych miejsc. Pałac zawdzięcza swoją wyjątkowość połączeniu XVIII-wiecznej architektury i zabytkowego klimatu, z nowoczesnym wyposażeniem.Każdy z 75 pokoi jest niepowtarzalny, zarówno pod względem kolorystyki jak i elementów dekoracyjnych. Każdy ma swój własny klimat, swoją cechę, niespotykaną w innym pokoju. Pałac Żelechów to również profesjonalne Centrum Konferencyjne, idealne na spotkanie nawet dla 150 osób. Wszystkie sale konferencyjne są klimatyzowane i mają dostęp światła dziennego. Wyposażone są w profesjonalny multimedialny sprzęt na najwyższym technologicznym poziomie.

DWÓR SIERAKÓW

http://www.dworsierakow.pl/pl/

Sieraków 233, 32-410 Dobczyce

Między Wieliczką a Dobczycami, na jednym z łagodnie zarysowanych grzbietów Pogórza Wielickiego stoi Hotel Dwór Sieraków. Budynek otacza 4 hektarowy stary park. Wokół panuje cisza i spokój. Budynek pochodzi z roku 1847, ale dzięki kompleksowemu remontowi oferuje dziś 4 gwiazdkowy standard połączony z klimatem tradycyjnej ziemiańskiej rezydencji. 30 pokoi urządzonych jest w stylu angielskim. Jak w każdym historycznym dworze znajdują się w nim ślady życiowych wędrówek gospodarzy utrwalone w obrazach, rycinach, zdjęciach i meblach wypełniających to miejsce. Dworska restauracja posiada rekomendację Slow Food Polska oraz od trzech lat jest wyróżniana przez przewodnik kulinarny Gauilt&Millau. Specjalnym miejscem jest piwnica z największą w Małopolsce kolekcją win. Każdy gość może wybrać wino do posiłku spośród 404 etykiet. 


Pałac Mała Wieś

http://palacmalawies.pl/

Mała Wieś 40, 05-622 Belsk Duży

Pałac Mała Wieś to niezwykłe, przepełnione elegancją miejsce, które w swojej ponad 200-letniej historii wielokrotnie gościło znamienite osobistości. Pałac cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych zabytków klasycyzmu w Polsce, a po renowacji powróciło do dawnej świetności. Pałac wybudował Bazyli Walicki, wojewoda rawski, uczestnik Sejmu Wielkiego, doradca i przyjaciel Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwsi właściciele wprowadzili się w 1786 roku, a tę datę upamiętnia do dziś tablica wmurowana w sieni Pałacu. Zgodnie z ówczesną modą, Pałac wybudowany został w stylu klasycystycznym. Mała Wieś nigdy nie była zwykłym dworem, ale siedzibą okazałą, domem wielu zasłużonych dla Polski osób, miejscem, gdzie tworzyła się historia naszego kraju. Wciąż czuć tę atmosferę. Restauracja Stara Wozownia to kolejny z obiektów pałacowych, który pamięta niezwykłą historię. Przed laty zatrzymały się tu królewskie karoce Stanisława Augusta Poniatowskiego, a dziś nasz Szef Kuchni zatrzymuje gości fantastycznymi, niepowtarzalnymi smakami. Dwupoziomowa, kunsztownie odrestaurowana restauracja czeka nawet na setkę gości w trzech, klimatycznych salach. Dodatkową atrakcją jest Herbaciarnia-kawiarnia, składająca się z wielu przepięknych komnat pałacowych. Na spacerowiczów czeka 30 hektarów terenów zielonych, wśród których prym wiedzie zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrod. W sezonie natomiast swoim urokiem urzeka 3000 krzewów róż w Ogrodzie Francuskim.

Manor House SPA

https://www.manorhouse.pl/

ul. Czachowskiego 56, 26-510 Chlewiska

Manor House SPA to połączenie piękna arystokratycznych tradycji z luksusem współczesnego wypoczynku i relaksu. Harmonia dawnych siedzib szlacheckich została wpisana w park z 300-letnim starodrzewem, stawami widokowymi oraz romantyczną architekturą ogrodową. Pałac Odrowążów***** historię powstania datuje już na XII wiek. Początkowo był to dwór obronny, którego relikty przeszłości widoczne są do dzisiaj: studnia na dziedzińcu oraz stare piwnice dworskie. Bardzo ważnym atutem kompleksu Manor House SPA są XIX-wieczne stajnie dworskie w stylu prowansalskim, a obecnie wykorzystywane jako 4-gwiazdkowy hotel wraz z restauracją i salami konferencyjnymi. Posiadłość w Chlewiskach to także historia Polski, której właściciele zapisali się złotymi zgłoskami w naszych dziejach. Dzisiejszy kompleks pałacowo-parkowy w Chlewiskach, po pieczołowitej renowacji i rozbudowie, jest jednym z najlepszych obiektów hotelowych w kraju. Łącząc wypoczynek, luksus, ziemiańskie tradycje ze strefą zdrowia, relaksu i rekreacji. Stajnia Platera**** zbudowana z piaskowca szydłowieckiego jest drugą zabytkową budowlą wchodząca w skład posiadłości Manor House SPA oferującą swoim Gościom komfortowy wypoczynek i niezapomniane wrażenia. 100-metrowy budynek utrzymany został w stylu XVIII w. angielskich stajni i odznacza się wysokimi walorami architektonicznymi i estetycznymi. Kamienne ściany i zachowane fragmenty starej więźby dachowej stwarzają niepowtarzalny klimat. Wnętrza odrestaurowanej stajni wyposażone zostały w wiekowe meble nawiązujące do stylu dworskiego.

Pałac i Folwark Łochów

http://www.palacifolwarklochow.pl/

ul. Marii Konopnickiej 1 i 10, 07-130 Łochów

Pałac Łochów to XIX wieczny, pałacowo - parkowy obiekt, wykonany na zamówienie Józefa hrabiego Hornowskiego. Pierwotnie był to parterowy budynek z kolumnowym portykiem w trakcie późniejszej rozbudowy powiększony o dwa piętrowe ryzality i frontowy portyk z żeliwnymi kolumnami. W zabytkowym Zespole pałacowo-parkowym Łochów, znajduje się 11 sal konferencyjnych. 7 z nich to salony historyczne, w których bywał sam Cyprian Kamil Norwid! Odrestaurowane sale stanowią doskonałe tło dla prestiżowych spotkań firmowych, konferencji i bankietów. Pałac oraz jego otoczenie podnosi rangę każdego wydarzenia odbywającego się w tym zabytkowym obiekcie. Na terenie obiektu znajdują się także duża sala balowa w zabytkowej Kuchni Pałacowej z Oranżerią oraz 4 sale konferencyjne w budynku Drewutni. Na terenie Folwarku znajduje się Centrum konferencyjne z 10 salami konferencyjnymi z możliwością łączenia nawet do 845 m2. Takie warunki techniczne stwarzają możliwość organizacji zarówno spotkań kameralnych, jak i obsługi dużych grup do 700 osób. Sale konferencyjne otacza przestronne foyer, którego nowoczesny, jasny wystrój połączony ze stylistyką nawiązującą do zabudowy folwarcznej, tworzy unikalną atmosferę. Bliskość rzeki zachęca do spływów kajakowych i przepraw survivalowych. Organizujemy turnieje rycerskie, biesiady staropolskie z muzyką na żywo oraz pikniki firmowe nawet do 3000 osób, a w Kamiennej Grocie kameralne ogniska i grille.

Talaria Resort&SPA
http://www.talaria.pl/

Trojanów 158, 08-455 Trojanów

Talatia Resort&SPA Stworzyliśmy miejsce wyjątkowe w każdym calu - jednocześnie oazę i azyl, w którym możecie schować się przed światem, naładować witalne baterie, skorzystać z porad specjalistów, dokończyć jedną z odłożonych książek lub też po prostu poleniuchować. Sercem Talarii jest pieczołowicie odrestaurowany XIX- wieczny pałac z częścią hotelową, gastronomiczną i strefą SPA. Na Gości czekają 34  wyjątkowe i komfortowe pokoje. Ich atrakcyjność to nie tylko wygodne i stylowe meble, ale i pomysł, który towarzyszył ich projektowaniu. Inspiracją tych wnętrz oraz ich wyposażenia stały się zainteresowania, osiągnięcia i sylwetki znanych osobistości, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki połączeniu nowoczesności z odrestaurowanymi meblami i funkcjonalnymi gadżetami, udało nam się stworzyć nietuzinkowe pokoje. W Pawilonie Parkowym przygotowano 16 pokoi oraz stylowo urządzoną salę kominkową. W części gastronomicznej, znajdują się dwie pałacowe restauracje: Sophie i Susanne,  Bar Catherine, herbaciarnia Essencia, biblioteka Carpe Diem oraz do przylegająca do pałacu Oranżeria, pełniąca jednocześnie funkcję sali konferencyjno-eventowej z przeznaczeniem dla 200 osób. Na terenie 25 hektarowego kompleksu pałacowo-parkowego znajdują się: 3 stawy, Rybaczówka -  miejsce biesiadne z piecem chlebowym oraz miejscem na ognisko, letnia altana - miejsce nad stawem, idealne na kameralny koncert, oraz 5 km trasy przeznaczonej do biegania czy Nordic Walking.

 


Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (224) Kraków (141) Poznań (124) Trójmiasto (102) Wrocław (76) Gdańsk (59) Zakopane (47) Łódź (47) Lublin (41) Katowice (32) Szczecin (28) Karpacz (25)

Makroregiony:

centrum (880) południe (814) północ (488) zachód (277) wschód (216)

Konferencje według miast:

Lublin  (11) Warszawa  (8) Poznań  (2) Wrocław  (1)

Konferencje według kategorii:

marketing  (7) edukacyjna  (6) zarządzanie   (2) medycyna  (2) zdrowie i uroda  (1) sprzedaż  (1) ekologia  (1) techniczna  (1) logistyka  (1)

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (82) Personel  (72) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (55) Transport  (39) Catering  (31) Muzyka  (31) Organizatorzy  (26) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Ustka  (19) Poznań  (16) Kudowa Zdrój  (15) Licheń Stary  (15) Kołobrzeg  (15) Warszawa  (13) Trojanów  (13) Jastrzębia Góra  (11) Białowieża  (11) Żelechów  (9) Gdynia  (9) Chlewiska  (9) Warka  (9) Świeradów Zdrój  (8) Radziejowice  (8) Łeba  (7) Powidz  (7) Mikołajki  (7) Kościerzyna  (7) Wisła  (7) Kraków  (7) Zakopane  (7) Busko-Zdrój  (6) Słupsk  (6) Opalenica  (6) Dosłońce-Dale  (6) Łódź  (6) Juszczyn  (5) Chobienice  (5) Rawa Mazowiecka  (5) Konstancin -Jeziorna  (5) Murzasichle  (5) Barczewo  (4) Mielno  (4) Gniew  (4) Worliny  (4) Serock  (4) Szczyrk  (4) Starachowice  (4) Wieleń  (4) Gdańsk  (4) Kromerowo  (4) Nałęczów  (4) Boszkowo-Letnisko  (3) Nowe Brzesko  (3) Zalesie  (3) Kazimierz Dolny  (3) Wrocław  (3) Sopot  (3) Stryszawa  (3) Katowice  (3) Okuninka  (3) Kłodzko  (2) Łochów  (2) Małe Ciche  (2) Gdańsk Sobieszewo  (2) Arłamów  (2) Galiny  (2) Prószków  (2) Dobczyce  (2) Toruń  (2) Lubicz  (2) Białka Tatrzańska  (2) Krynica-Zdrój  (2) Mrągowo  (1) Spała  (1) Gietrzwałd  (1) Limanowa  (1) Pogorzelica  (1) Spychowo  (1) Karpacz  (1) Cierpice  (1) Baranów Sandomierski  (1)