Oferta Kontakt
nie zalogowano

Wydarzenia hybrydowe. Odkryj więcej.

12 października

Wydarzenia hybrydowe. Odkryj więcej.

Co łączy webinarium w ICE Kraków, branżową konferencję i nową krakowską platformę VOD? Przynoszą one - na różne sposoby - odpowiedzi na szczególnie trudne wyzwania, przed którymi w 2020 roku stanęła branża spotkań.

Wydarzenia hybrydowe to pojęcie, które za sprawą pandemii koronawirusa od ponad pół roku wpisuje się w codzienność branży spotkań. Organizatorzy imprez, przedstawiciele hoteli oraz obiektów targowo-konferencyjnych zostali niespodziewanie zmuszeni do znalezienia alternatywnego sposobu realizacji wydarzeń, by przystosować się do nowej rzeczywistości.

Rozwiązaniem i zarazem szansą dla branży MICE okazały się wydarzenia hybrydowe, których definicji, jak mogliśmy się przekonać w trakcie webinarium "Vademecum wydarzeń hybrydowych" zorganizowanego z początkiem września w ICE Kraków, jest już co najmniej kilka. Dla przedstawicieli takich venues, jak Centrum Kongresowe, najwłaściwszą definicją jest ta, która uwzględnia spotkanie człowieka z człowiekiem w obiekcie, zgodnie z obowiązującymi reżimami sanitarnymi, i równoległą transmisję w przestrzeni wirtualnej.

Wydarzeniem wpisującym się w tę definicję była bez wątpienia tegoroczna, ósma edycja największej branżowej konferencji - Meetings Week Poland, która odbywała się nie tylko jednocześnie w 5 obiektach w różnych częściach Polski, ale także online.

 

Ze względu na ograniczenia wynikające z aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa i zasad postępowania w przestrzeni publicznej każdy z uczestników MWP2020 musiał w momencie rejestracji zdecydować, czy będzie uczestniczył w konferencji offline w jednym z pięciu partnerskich obiektów znajdujących się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie, czy też online z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą Wirtualnego Centrum Targowo-Konferencyjnego AVATARLAND.

Ci, którzy zdecydowali się na udział online, po zainstalowaniu dedykowanego oprogramowania i stworzeniu w programie swojego awataru uzyskali dostęp do wszystkich transmisji prelekcji i paneli dyskusyjnych, a także możliwość nawiązania relacji biznesowych w strefie spotkań oraz odwiedzenia stoisk partnerów i organizatorów w wirtualnej Hali EXPO.

Na tym jednak nie koniec, jeśli chodzi o innowacyjność tego wydarzenia. Organizatorzy Meetings Week Poland przygotowali dla uczestników konferencji transmisję koncertu "Zaucha jest dobry na wszystko", który można obejrzeć za pośrednictwem PLAY KRAKÓW.

PLAY KRAKÓW to zarządzana przez KBF, uruchomiona 11 września platforma VOD pełna miejskiej kultury, na której można zobaczyć zarejestrowane uprzednio wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne, recitale i spotkania z pisarzami z całego świata. Nie jest to jednak jedyna funkcjonalność PLAY KRAKÓW, o której warto wspomnieć w kontekście branży MICE.

Platforma daje również możliwość łączenia światów biznesu, nauki i kultury: można na niej zamieszczać nagrania oraz materiały promocyjne z konferencji, kongresów, gal, pokazów mody, eventów marketingowych, a także wszelkiego typu wydarzeń branżowych, takich jak wspomniane webinarium "Vademecum wydarzeń hybrydowych". Materiały te mogą zostać odpłatnie lub bezpłatnie udostępnione tym, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu. To również propozycja dla organizatorów, którzy chcieliby urozmaicić swoje wydarzenie, transmitując wybrany spektakl czy koncert - tak, jak to miało miejsce w przypadku tegorocznej, hybrydowej edycji konferencji Meetings Week Poland, łączącej w innowacyjny sposób możliwości uczestnictwa online i offline.

 

Więcej informacji o nowych możliwościach Platformy PLAY KRAKÓW można znaleźć pod poniższym linkiem: www.icekrakow.pl/aktualnosci/aktualnosc/biznes-na-play-krakow

 

Jeśli nie miałeś możliwości zobaczenia "Vademecum wydarzeń hybrydowych", zaloguj się do PLAY KRAKÓW i poznaj najważniejsze aspekty realizacji wydarzeń hybrydowych.


Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (188) Kraków (107) Poznań (102) Trójmiasto (98) Wrocław (61) Gdańsk (55) Łódź (44) Lublin (37) Zakopane (35) Katowice (26) Szczecin (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (773) południe (714) północ (448) zachód (242) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Częstochowa  (1) Warszawa  (1) Busko-Zdrój  (1) Wiązowna  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (6) Romantyczny weekend  (2) Wielkanoc   (2) Wakacje   (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1) Pomysł na integrację   (1)