Oferta Kontakt
nie zalogowano

Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko - uczelnie - śląskie - Górny Śląsk

INFORMACJE OGÓLNE

ilość sal konferencyjnych 3 max ilość osób w sali 251

NAZWA OBIEKTU: Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko
TYP OBIEKTU: uczelnie
KRAJ: PL
REGION: Górny Śląsk
MAKROREGION: południe
WOJEWÓDZTWO: śląskie
ADRES: ul. Pszczyńska 85 , 44-100 Gliwice
KONTAKT: tel. 32 …
STRONA WWW: www.polsl.pl
E-MAIL: mrowisko@polsl.pl
Najbliższa duża miejscowość: Katowice (odległość: 28 km)
W centrum miasta: Tak

Budynek ?Mrowiska? zrealizowany jest na ?śladzie? zabudowy byłej stołówki studenckiej przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach. Stołówka była jedną z kilkunastu, które powstały w latach 70 ?tych XX wieku w wielu ośrodkach akademickich w Polsce. W Gliwicach powstały dwie, przy ul. Pszczyńskiej i przy ul. Łużyckiej według projektu Profesora Politechniki Krakowskiej Tomasza Mańkowskiego. Dzisiaj większość tych obiektów została przebudowana i pełni inne funkcje z racji wyczerpania formuły zbiorowego żywienia w dużych mało przyjaznych kompleksach. Sam obiekt stołówki ideowo był dobrym przykładem architektury modernistycznej z jego końcowego etapu, niestety o bardzo niskiej jakości zastosowanych materiałów, detali i słabej jakości wykonawstwa. Zatem przeznaczenie tego obiektu pod nową funkcję przy jednoczesnym podniesieniu jakości estetycznej obiektu i otaczającej przestrzeni było z wszech miar słuszne.

Obiekt znajduje się w centrum dużego kompleksu domów studenckich, w którym brakowało funkcji kultury i rozrywki wspomagających integrację studentów. W ?Mrowisku? znalazły się funkcje, które dotąd były rozproszone w kilku miejscach, a więc Klub ?Spirala? przeniesiony z dawnego Studenckiego Domu Kultury ?X?, Akademicki Teatr Remont przeniesiony z tego samego SDK, sale prób Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej oraz Akademickiego Zespołu Muzycznego przeniesione z Wydziału Budownictwa i Wydziału Górnictwa i Geologii, sala bankietowa i spotkań z zapleczem cateringowym, pomieszczenie działających na uczelni organizacji studenckich i wiele powierzchni ekspozycyjnych i wystawowych. Obiekt rzeczywiście jest mrowiskiem kultury, w którym każdy znajdzie dla siebie odpowiednią przestrzeń dla samorealizacji.Adaptacja stołówki na Centrum Kultury Studenckiej, taki był tytuł inwestycji, sama nazwa sugeruje, że w obiekcie przeprowadzono jedynie kilka zmian polegających na przesunięciu fragmentów ścian, wymianie okien, drzwi itp.; w rzeczywistości mieliśmy do czynienia z budową całkowicie nowego obiektu, a z poprzedniej stołówki pozostał jedynie szkielet konstrukcyjny w postaci słupów, stropu i częściowo dachu.?Mrowisko? dzisiaj to wielofunkcyjny obiekt kultury o prawie 3 tysiącach m2 i pięciu niezależnych funkcjach, każda po około 600 m2: główna to Sala Teatralna na 250 osób z zapleczem scenicznym i garderobami, Klub Studencki ?Spirala? o pięciu zróżnicowanych salach z zapleczem, pomieszczenia organizacji studenckich z Salą Konferencyjną, pomieszczenia Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej i Akademickiego Zespołu Muzycznego, Sala Bankietowa z zapleczem cateringowym oraz przestrzenie wystawowe.

?Mrowisko? uzyskało także nowy, zewnętrzny, indywidualny wyraz estetyczny wyróżniający ten obiekt w chaosie ul. Pszczyńskiej, wyraz podkreślający mieszczące się w budynku funkcje. Tak samo wnętrza wyróżniają się indywidualnym wyrazem, jednorodnością użytych materiałów i prostotą rozwiązań.

Mamy nadzieję, że ?Mrowisko? jeszcze długo będzie atrakcyjne i to nie tylko dla studentów.


Konferencje

Dostępne sale konferencyjne

Rozwiń wszystkie
Lp Sala Powierzchnia teatralne
Ustawienie teatralne
szkolne
Ustawienie szkolne
podkowa
Ustawienie podkowa
bankiet
Ustawienie bankiet
1. Sala Bankietowa 124m2 64 - - -
piętro: parter
2. Sala Konferencyjna 69m2 32 - - -
piętro: parter
ekrany stałe: tak
3. Sala Teatralna - 251 - - -
piętro: parter
nagłośnienie stacjonarne: tak
mównica: tak

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (188) Kraków (107) Poznań (102) Trójmiasto (98) Wrocław (61) Gdańsk (55) Łódź (44) Lublin (37) Zakopane (35) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (773) południe (714) północ (448) zachód (242) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Wiązowna  (1) Częstochowa  (1) Warszawa  (1) Busko-Zdrój  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (6) Romantyczny weekend  (2) Wielkanoc   (2) Wakacje   (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1) Pomysł na integrację   (1)