Oferta Kontakt
nie zalogowano

Centrum Wypoczynku i Rozrywki Silaine - ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy - podlaskie - wschód

INFORMACJE OGÓLNE

liczba miejsc noclegowych 60 ilość sal konferencyjnych 1

NAZWA OBIEKTU: Centrum Wypoczynku i Rozrywki Silaine
TYP OBIEKTU: ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy
KRAJ: PL
MAKROREGION: wschód
WOJEWÓDZTWO: podlaskie
ADRES: Oszkinie 41 , 16-515 Puńsk
KONTAKT: tel. +48…
STRONA WWW: www.silaine.com
E-MAIL: info@silaine.com
Najbliższa duża miejscowość: Suwałki (odległość: 28 km)
W pobliżu lasu: Tak
W pobliżu jeziora: Tak

Historia powstania i rozwoju gospodarstwa agroturystycznego

Pomysł na zbudowanie takiego obiektu rozwijał się już od dawna w myślach gospodarza. Podczas kilkunastoletniego pobytu w zachodniej części Europy, pan Albin miał możliwość śledzenia i obserwacji rozwoju takiej działalności za granicą. To też zainspirowało go do działania.

Za początek rozwoju całej działalności uważa się rok 1994, kiedy to pan Albin postanowił kupić nieduży kawałek (7 ha) ziemi nad jeziorem Sejwy. W skład zakupionego obszaru wchodziły pola uprawne, pastwiska i zarośnięty drzewami i krzewami brzeg jeziora.

Pierwsze zmiany, jakie zaszły w celu przystosowania kupionej ziemi do przyjmowania pierwszych gości związane były z przygotowaniem plaży oraz rozpoczęciem stawiania w odległości 200 metrów od jeziora wymagania domku letniskowego. Powierzchnia plaży została pozbawiona niepotrzebnych krzewów i drzew, zasypana piaskiem. Został zbudowany też pierwszy pomost.
Domek zbudowano na kamiennej piwnicy. Początkowo do dyspozycji turystów był oddany jedynie jeden poziom domku, w którego skład wchodziło: pokój 2-osobowy z aneksem kuchennym i łazienką z prysznicem, oraz mieszkanie 4 osobowe (2 pokoje, w każdym łazienka z prysznicem), z własną kuchnią, później oddano do użytku drugie piętro: mieszkanie 4-osobowe z dużym balkonem i pokój 2-osobowy , oba z poddaszami (miejsca dla 3 osób). Wykończono piwnicę z salą kominkową i dużą kuchnią. Odtąd gospodarze mają możliwość przyjmowania większych grup zorganizowanych i wydawania im posiłków, jak również organizowania innych imprez okolicznościowych.

Nad brzegiem jeziora gospodarze wybudowali małą drewnianą chatkę w starym stylu, krytą trzciną, gdzie mieści się mini bar. Niedaleko baru właściciel ogrodził dosyć spody obszar przeznaczony na pole namiotowe. W tym też okresie rozwoju, gospodarze, współpracując z Domem Kultury Litewskiej i zespołami etnograficznymi pani Aldony Wojciechowskiej, rozpoczęli organizowanie rożnych imprez kulturowych. Pierwszą z nich była Noc Świętojańska obchodzona 24 czerwca. Z biegiem czasu kalendarz imprez kulturowych powoli się rozszerzał ? rozpoczęcie i zakończenie sezonu letniego, na Św. Anny, ?Święto Chleba, Mleka i Miodu?.

Pani Irena, oprócz zajmowania się turystami, dbania o ogródki otaczające dom oraz prowadzenia mini baru postanowiła zająć się produkcją tradycyjnych potraw, jakimi są m in. cepeliny (kartacze), bigos, grochówka. W tym celu pan Albin nabył kuchnię wojskową, by móc gotować potrawy na większą liczbę gości. Pani Irena, wraz ze swoimi córkami przed każdą imprezą mają dużo pracy przy przygotowywaniu przykładowego bigosu na sto, dwieście czy nawet więcej gości uczestniczących i występujących w obchodach. W ostatnich latach coraz częściej gościmy zespoły folklorystyczne z Litwy. Oferta ośrodka została też rozszerzona o dwie duże hale namiotowe o łącznej powierzchni 280m2. Można tam organizować imprezy rodzinne, firmowe oraz inne, do 200 osób. Przeznaczono nową i o wiele większą powierzchnię na pole namiotowe. Pole to zostało wzbogacone o 8 dużych wojskowych namiotów, wyposażonych w skromne łóżka, z których mogą korzystać większe grupy turystów lub obozy młodzieżowe. Do tego oczywiście zostały zbudowane prysznice, wc i umywalki z bieżącą wodą.
Nad brzegiem jeziora powstał kompleks saun ? sauna fińska i bania wodna (kubeł) wraz z małą salą w widokiem na jezioro. Miejsce to stało się lubianym sposobem spotykania się młodzieży, świętowania urodzin czy innych świąt w gronie najbliższych przyjaciół.

W roku 2012, przy wykorzystaniu dofinansowania z programu ,,Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013? oddano do użytku nowy obiekt noclegowy dla 42 osób. Są tam pokoje 4-, 3- i 2-osobowe w oddzielnymi łazienkami. Wygospodarowano salę konferencyjno ? szkoleniową ze sprzętem projekcyjnym. Wykonano nawierzchnię podwórka z kamienia i kostki brukowej, duży parking dla autokarów i samochodów.
Odtąd jesteśmy w stanie zapewnić nocleg dla 60 osób zimą i 108 latem (z namiotami wojskowymi).


Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, komu zależy na dobrym wypoczynku z dala od miejskiego szumu.
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zamówienia. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, postaramy się sprawić aby Wasze wakacje były naprawdę wyjątkowe!


ZAKWATEROWANIE

Ilość miejsc noclegowych: 60
Doba hotelowa: 12:00 - 11:00

Dostępne pokoje

Typ pokoju Ilość
Pok. 1 os. 4
Pok. 2 os. 5
Pok. 3 os. 5
Pok. 4 os. 5

Konferencje

Dostępne sale konferencyjne

Lp Sala Powierzchnia teatralne
Ustawienie teatralne
szkolne
Ustawienie szkolne
podkowa
Ustawienie podkowa
bankiet
Ustawienie bankiet
1. Sala 1 - - - - -
piętro: parter

Gastronomia

lp.: nazwa typ liczba miejsc
1. Jadalnia

Rekreacja

Sauna: Tak
Boisko: Tak
Jazda konna: Tak
Wypożyczalnia rowerów: Tak
Kajaki: Tak

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (110) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Szczecin (26) Katowice (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (779) południe (723) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Romantyczny weekend  (2)