Oferta Kontakt
nie zalogowano

5 sprawdzonych sposobów na udaną, firmową imprezę świąteczną.

5 sprawdzonych sposobów na udaną, firmową imprezę świąteczną.

Możesz oczywiście przeczytać cały poniższy tekst - zawarliśmy w nim 5 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci w zorganizowaniu udanej imprezy firmowej. Jeśli się do nich skrupulatnie zastosujesz, będziesz miał pewność, że impreza będzie udana.

Mamy też jeszcze jeden, szósty, sprawdzony sposób - zleć przygotowanie imprezy profesjonalnej firmie, czyli nam ;) 

Ten wybór zagwarantuje Ci, że impreza będzie udana, a Ty bez stresu zajmiesz się wyborem stroju na tę wyjątkową okazję.

Jeśli chcesz zlecić nam przygotowanie imprezy - kliknij TU

Jeśli chcesz poznać 5 sprawdzonych sposobów na udaną imprezę świąteczną - miłek lektury!

1. Kiedy? - czyli idealny czas na firmowe spotkanie świąteczne.

Przy wyborze terminu spotkania sprawa jest prostsza jeśli planujecie zorganizować je w firmie lub w godzinach pracy biura. Oczywiście nie polecamy 24.12. bo często tego dnia obowiązują skrócone godziny pracy. Poza tym wiele osób planuje urlop na ten dzień. Ale okres między 19.12 a 23.12 będzie w sam raz i z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że na spotkaniu pojawią się wszyscy pracownicy. Jeśli jednak zdecydujesz się zorganizować świąteczną imprezę po godzinach pracy, sprawa z wyborem terminu jest bardziej skomplikowana. Zwróć uwagę, by organizując przyjęcie po południu, wybrać termin wcześniejszy niż w przypadku spotkań w godzinach pracy. Ostatnie dni przed świętami wypełnione są przygotowaniami. Prac domowych jest bez liku i część z pracowników (a na pewno ich współmałżonków) niechętnie spojrzy na spędzenie popołudnia czy wieczoru poza domem. Sugerujemy by spotkanie zorganizować maksymalnie 20 grudnia. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej firmowych spotkań świątecznych odbywa się między 15, a właśnie 20 grudnia. Istotne jest by firmową Wigilię zaplanować z odpowiednim wyprzedzaniem tak, aby każdy pracownik mógł wpisać ją nie tylko w pracowniczy ale i rodzinny kalendarz. Gdy pracownik będzie wystarczająco wcześnie poinformowany, przyjdzie na wigilię firmową w znakomitym nastroju i jest duuuża szansa, że będzie dla wszystkich przyjemnym doświadczeniem.

2. Kto? - czyli kogo zaprosić

Do niedawna spotkanie "okołoświąteczne" były skierowane tylko do pracowników firm. I przeważnie nadal tak jest. To moment by w mniej formalnej (ale nadal służbowej!) atmosferze spotkać kolegów z pracy.
Niektóre firmy, szczególnie te które mają mocno rozbudowaną politykę prorodzinną, bądź działają w branży parentingowej, zdecydowały się na zmianę charakteru spotkań w tym wyjątkowym czasie. Na spotkanie świąteczne można zabrać swoich najbliższych. Jest na pewno mniej "integracyjnie" (If U know what I mean ?;) )  ale za to ciepłe i wprowadzające w klimat świąt rozwiązanie.

3. Gdzie? - czyli idealne miejsce na firmowe spotkanie świąteczne.

Jeśli zdecydujesz, że spotkanie świąteczne zorganizujesz w biurze/w siedzibie firmy, plusem będzie to, że nie poniesiesz koszów wynajmu sali. To oczywiście idealne rozwiązanie, gdy planujesz spotkanie w czasie godzin pracy - odpada problem z dojazdem etc. Musisz wtedy pamiętać o przygotowaniu dekoracji, przygotowaniu stołów, zadbaniu o poczęstunek. Jeśli planujesz na poczęstunek przyszykować coś więcej niż ciasteczka, sugerujemy zamówić catering wigilijny. Pamiętaj, że wszelkie spotkania pracowników na terenie siedziby firmy, powinny odbywać się bez alkoholu! Zatem jeśli chcesz zorganizować spotkanie z alkoholem, powinno się ono odbywać poza firmą.

Rezerwacja miejsca w lokalu to zdecydowanie mniej przygotowań, ale poszukiwania idealnego miejsca rozpocznij już jesienią! Te najbardziej poszukiwane terminy (15-20.12) rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Pamiętaj też, by wcześniej odwiedzić wybrane miejsce. Ustal z menadżerem lokalu wszystkie szczegóły! Od, co oczywiste, menu na muzyce jaka będzie puszczana kończąc. Dowiedź się, czy tuż obok nie będzie odbywała się wigilia innej firmy. Bo twój koszmar jako organizatora może się ziścić ;) Ty zaplanujesz elegancką kolację, a w sali obok rozkręci się impreza z DJ :)

Jeśli imprezę świąteczną połączysz z integracją - fajnym rozwiązaniem będzie wybranie klimatycznych miejsc a la chata góralska albo pałacu. Wymarzone miejsce na spotkanie możesz znaleźć TU

4. Co? - czyli co jemy, co pijemy co robimy.

Jak wiadomo, potrawy wigilijne/świąteczne najlepiej smakują u mamy. :)

Mimo powyższego i niepodważalnego, organizując spotkanie firmowe postaw na klasykę. Barszczyk i uszka, makiełki, pierogi z kapustą i grzybami; to jest to, co musi pojawić się na stole. Jeśli organizujesz wersję ekskluzywną spotkania, może goście będą mogli poznać smak wariacji na temat menu świątecznego? Jeśli spotkanie będzie miało mniej formalny charakter, albo będzie tylko "zebraniem" pracowników by złożyć sobie życzenia czy wręczyć upominki, zawsze można poczęstować współpracowników piernikami i gorącą herbatą z imbirem i cytryną. Jak już pisałam, alkohol w siedzibie firmy odpada. Ale już bezalkoholowy glog będzie mile widziany. Jeśli zdecydujesz się na imprezę w lokalu - jak najbardziej możesz zaproponować do kolacji np. wino.
Zaczynamy tradycyjnie, siadamy przy stole zastawionym pysznymi potrawami. Można podsumować osiągnięcia (tylko sukcesy! Zero negatywnych emocji przy wigilijnym stole) i oczywiście złożyć życzenia świąteczne. Pracownicy uczestniczący w firmowych wigiliach często narzekają na "wymuszanie" składania życzeń "każdy każdemu". Fajnym rozwiązaniem jest, jeśli szef na forum złoży życzenia, a pracownicy zrobią to wg własnego uznania w kuluarach. Nie polecam opłatka! Elementy religijne albo mocno związane z tradycja rodzinną niech pozostaną rodzinnymi.
Co dalej? Ano zależy :) albo tradycyjnie, że "jedzą, piją i do domu" ;) albo integracyjnie. Tak tak, już dawno odchodzi się od sztywnych spotkań świątecznych. Specjalnie nie piszę o WIGILII a o spotkaniu świątecznym. Takie spotkanie można przekuć w fantastyczną imprezę integracyjną! Z tańcami, quizami albo wspólnym pieczeniem pierników! Jeśli zdecydujesz się na formę integracyjną, najlepiej zleć organizację profesjonalnej firmie!

5. ATMOSFERA - czyli najważniejszy punt poradnika!

Nie odkryję ameryki jeśli napiszę, że na udaną atmosferę podczas firmowego spotkania, pracuje się cały rok. I nie ma mocnych, jeśli w firmie dzieje się naprawdę źle, dochodzi do nadużyć itd., nawet najlepiej przygotowane spotkanie świąteczne nie wypali. Gdy w grę wchodzą poważne animozje i problemy, spotkanie świąteczne może tylko zaszkodzić, bo pracownicy odbierą je jako wymuszone i nieszczere.
W zespołach, w których jest nazwijmy to "standardowa" atmosfera (ktoś się lubi bardziej, ktoś mniej. Jeden dział lubi drugi, a trzeci uznają z sztywny...) podczas dobrze przygotowanego spotkania, drobne utarczki albo niechęć mogą znacząco zmaleć. A nawet posunę się o krok dalej, można zbudować fantastyczne relacje!
Od czego zatem zacząć, by te relacje się pojawiły?
Już wyżej pisałam o zaproszeniu pracowników z odpowiednim wyprzedzeniem, dodam jeszcze, warto by przybrało formę klimatyczną. Zachęcam by wyjść poza standardowego maila. Już od momentu zaproszenia zadbaj by było miło, świątecznie i - inaczej niż zwykle. Postaraj się o stworzenie takiego klimatu by ludzie pracujący ze sobą na co dzień, poczuli się odświętnie. Żeby zapamiętali to spotkanie jako zupełnie inne niż typowe spotkania integracyjne. Czy to w siedzibie firmy czy w wynajętym lokalu, czy z noclegiem czy bez - dobrze jeśli zadbasz o świąteczną oprawę wydarzenia. Przytłumione, klimatyczne światło, choinka, gwiazdki, stroiki...wszystko to co kojarzy się ze świętami będzie mile widziane. No prawie wszystko. Pamiętaj by unikać wprowadzania elementów o charakterze religijnym. Niezależnie od okoliczności, musisz zadbać by każdy z pracowników czuł się komfortowo na organizowanym przez pracodawcę spotkaniu.
Może zagrać zespół muzyczny, można puścić klimatyczne płyty Michael Bublé czy Roda Stewarta. Podczas samej kolacji świetnie sprawdzą się instrumentalne wersje kolęd.

Zobaczysz, wszystko wypadnie świetnie!

A teraz, włącz wyszukiwarkę i do roboty! Już najwyższy czas na zarezerwowanie idealnego miejsca na firmowe spotkanie świąteczne!:)

 

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (224) Kraków (141) Poznań (124) Trójmiasto (102) Wrocław (76) Gdańsk (59) Łódź (47) Zakopane (47) Lublin (41) Katowice (32) Szczecin (28) Karpacz (25)

Makroregiony:

centrum (880) południe (814) północ (488) zachód (277) wschód (216)

Konferencje według miast:

Lublin  (11) Warszawa  (8) Poznań  (2) Wrocław  (1)

Konferencje według kategorii:

marketing  (7) edukacyjna  (6) zarządzanie   (2) medycyna  (2) zdrowie i uroda  (1) sprzedaż  (1) ekologia  (1) techniczna  (1) logistyka  (1)

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (82) Personel  (72) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (55) Transport  (39) Muzyka  (31) Catering  (31) Organizatorzy  (26) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Ustka  (19) Poznań  (16) Kudowa Zdrój  (15) Licheń Stary  (15) Kołobrzeg  (15) Warszawa  (13) Trojanów  (13) Białowieża  (11) Jastrzębia Góra  (11) Żelechów  (9) Gdynia  (9) Chlewiska  (9) Warka  (9) Świeradów Zdrój  (8) Radziejowice  (8) Powidz  (7) Mikołajki  (7) Kościerzyna  (7) Kraków  (7) Wisła  (7) Zakopane  (7) Łeba  (7) Słupsk  (6) Opalenica  (6) Dosłońce-Dale  (6) Łódź  (6) Busko-Zdrój  (6) Chobienice  (5) Rawa Mazowiecka  (5) Konstancin -Jeziorna  (5) Murzasichle  (5) Juszczyn  (5) Mielno  (4) Barczewo  (4) Gniew  (4) Worliny  (4) Serock  (4) Szczyrk  (4) Starachowice  (4) Wieleń  (4) Gdańsk  (4) Kromerowo  (4) Nałęczów  (4) Zalesie  (3) Nowe Brzesko  (3) Kazimierz Dolny  (3) Sopot  (3) Wrocław  (3) Stryszawa  (3) Katowice  (3) Okuninka  (3) Boszkowo-Letnisko  (3) Gdańsk Sobieszewo  (2) Małe Ciche  (2) Arłamów  (2) Galiny  (2) Prószków  (2) Dobczyce  (2) Toruń  (2) Lubicz  (2) Białka Tatrzańska  (2) Krynica-Zdrój  (2) Kłodzko  (2) Łochów  (2) Gietrzwałd  (1) Limanowa  (1) Spychowo  (1) Pogorzelica  (1) Karpacz  (1) Cierpice  (1) Baranów Sandomierski  (1) Mrągowo  (1) Spała  (1)