Oferta Kontakt
nie zalogowano

Poradnik organizatora

Eventowe Trendy wg Edmunda

Branża eventowa w Polsce ma się dobrze i nie wygląda aby miało się to zmienić. Wydarzenia organizowane w kraju nie odbiegają od tych zagranicznych. Rodzime agencje doceniane są za zagranicą, a klienci z krajów południowo wschodniej Europy, współpracę z nimi traktują jako nobilitację!

Wpływ na dobrą kondycję branży ma m.in. jeden z trendów na rynku, trend ścisłego włączania eventów jako elementu zintegrowanej kampanii i strategii marketingowej. Dzięki temu forma ta jest coraz bardziej doceniana. Sprzyja temu również mocno promowana (nareszcie!) konieczność mierzenia efektywności eventów.

Same agencje uwielbiają być doceniane za te imponujące wydarzenia "z fajerwerkami". Ale poza tymi najbardziej widowiskowymi i widocznymi w mediach wydarzeniami, codziennie odbywa się masa spotkań zamkniętych. Szkolenia, konferencje i "królowie branży" czyli imprezy integracyjne.

Jak cała branża, także i one ewoluują i przez lata zmieniają swoje oblicze.  

Tematyczne spotkania dla pracowników, takie które i zabawią i zintegrują. Szyte na miarę i pod konkretne wymagania klienta. To się nie zmienia - mówi Edmund Jabłoński, założyciel i gwiazda Instytutu Edmunda. W branży od ponad 20 lat. Jak sam mówi, ma milion scenariuszy na udaną imprezę integracyjną i nikt go nie zaskoczy :)
O ile założenia są te same od lat, oczekiwania klientów urosły bardzo, a czasem nawet wykonały spektakularną voltę - mówi Jabłoński.
Chodzi tu np. o wielki powrót eventów w stylu retro bądź nawiązujących do lat 70, 80 i 90. Rewia, pióra i cekiny, albo po prostu tematyczne bale przebierańców.

Dla młodych ludzi takie imprezy są ciekawą odmianą, a dla starszych po prostu sentymentalnym powrotem do przeszłości - kwituje założyciel Instytutu Edmunda.

Wielki powrót imprez w starym stylu, co interesujące, pojawił się równocześnie z olbrzymią popularnością VR! Wirtualna rzeczywistość to zapierające dech doświadczenia uzyskiwane dzięki goglom, realistycznej grafice i odwzorowaniu ruchów rąk.  
Instytut Edmunda ma w swojej ofercie atrakcje na event opartą o VR.  Gry - m.in. zręcznościowe, kreatywne czy sportowe - rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu na rynku, gogli HTC VIVE.  Gogle w jednej chwili pozwalają graczom zwiedzić najdziksze zakątki globu, zmierzyć się w pojedynku na Dzikim Zachodzie lub stanąć oko w oko ze strachem...

Zgoła odmiennych doznań podczas eventów, można zaznać po części dzięki popularności takich programów jak MasterChef czy popisom piekielnego Gordona Ramsaya. Jako, że branża eventowa wyłapuje nowinki jako jedna z pierwszych, i w tym przypadku nie pozostała w tyle.
Live cooking i warsztaty kulinarne - bo o tej nowince mowa- to sposób na fantastyczne uatrakcyjnienie biznesowych spotkań. To również sposób na oryginalny teambuilding. Podczas takich spotkań, uczestnicy nie tylko gotują i smakują! Całość może być połączona z poznawaniem zakątków świata, z których dana kuchnia pochodzi. Trudno się dziwić, że powstały programy tematyczne o kuchni i kulturze włoskiej czy japońskiej.
Nie mogło tez zabraknąć niezwykle kolorowej kuchni tajskiej. "Owoce morza, mięsa, owoce, warzywa, intensywne przyprawy a wszystko jest świeże, kolorowe i niemal żywe. Gotująca się potrawa wydziela silnie aromatyczną woń. Posiłki w Tajlandii to coś więcej niż jedzenie - to rytuał". [1]

Przypomniał mi się mój pierwszy pobyt w Tajskiej Suki Food Mk Restaurant- opowiada rozemocjonowany Jabłoński - Obfitość i różnorodność produktów jest zdumiewająca dla kogoś, kto styka się z taką formą przyrządzania posiłków po raz pierwszy. Po prostu musieliśmy pokazać to wszystko tu na miejscu, w Polsce.

Tak powstał pomysł na tajskiegotowanie.pl. Live cooking i warsztaty tajskiego gotowania. Podczas eventu wraz z profesjonalnymi, tajskimi kucharzami przygotować można m.in. najsłynniejszą zupę kokosową - Tom Yam Kung czy kultowe Pad Thai. Całość okraszona świetną zabawą i atmosferą tworzoną dzięki swobodnej narracji prowadzącego.

Branża eventowa to prawdziwy barometr trendów. Co nas zatem czeka w najbliższej, eventowej przyszłości?

Nasz ekspert nie ma wątpliwości.

Obserwując rynek, rozmawiając z klientami, widzę silny trend w kierunku łączenia integracji pracowników z działalnością charytatywną. Wspólna zabawa ale w szczytnym celu. Mam nadzieję, że to nie chwilowa moda, a silny trend który pozostanie w branży na lata.

 

*Edmund Jabłoński: aktor, showman, piosenkarz, kabareciarz i konferansjer w jednej osobie. Założyciel Instytutu Edmunda, grupy eventowej działającej od 1993 roku. Z sukcesami koordynował i zakończył ponad 2000 eventów tematycznych dla firm oraz instytucji publicznych. Doświadczony animator i organizator wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Od 2015 r. związany ze Stowarzyszeniem Kulturalno - Artystycznym Perspektywa. Mecenas artystyczny i twórca projektu Mr Show, Na Miarę Sztuki oraz kabaretów: Wspomnienia KAOWCA oraz Trochękabaret. Od wielu lat prowadzi swój program One Man Show Mundka Jabłońskiego. Miłośnik muzyki oraz orientu. Bloger oraz publicysta, recenzent, człowiek renesansu.

www.instytutedmunda.com.pl

www.tajskiegotowanie.pl

 

 [1]

http://www.thaiembassy.pl/

 

Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (218) Kraków (146) Poznań (122) Trójmiasto (100) Wrocław (76) Gdańsk (60) Łódź (48) Zakopane (44) Lublin (41) Katowice (34) Szczecin (27) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (874) południe (810) północ (493) zachód (282) wschód (214)

Konferencje według miast:

Lublin  (14)

Konferencje według kategorii:

edukacyjna  (8) medycyna  (5) Komunikacja Cyfrowa  (1)

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (106) Obsługa techniczna  (82) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Rozrywka  (55) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (54) Transport  (39) Catering  (31) Muzyka  (31) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (6) Internet  (4) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Kraków  (20) Ustka  (19) Gdańsk  (18) Kołobrzeg  (18) Trojanów  (16) Jastrzębia Góra  (16) Zakopane  (16) Gdynia  (14) Kudowa Zdrój  (14) Białka Tatrzańska  (14) Zalesie  (13) Barczewo  (13) Sopot  (12) Świeradów Zdrój  (11) Słupsk  (11) Warszawa  (10) Żelechów  (10) Dosłońce-Dale  (9) Łeba  (9) Mielno  (9) Murzasichle  (8) Konin/ Licheń Stary  (8) Worliny  (8) Nowe Brzesko  (8) Juszczyn  (8) Białowieża  (8) Warka  (7) Radziejowice  (7) Wisła  (7) Busko-Zdrój  (7) Galiny  (7) Poznań  (6) Stryszawa  (6) Kazimierz Dolny  (5) Konstancin -Jeziorna  (5) Wieleń  (5) Gietrzwałd  (5) Kromerowo  (5) Augustów  (5) Piwniczna Zdrój  (5) Krynica-Zdrój  (5) Opalenica  (5) Limanowa  (4) Łódź  (4) Serock  (4) Nałęczów  (4) Baranów Sandomierski  (4) Chlewiska  (4) Szczawnica  (4) Gniew  (4) Pogorzelica  (3) Wrocław  (3) Boszkowo-Letnisko  (3) Karpacz  (3) Kłodzko  (3) Smardzewice  (3) Dobczyce  (3) Spychowo  (3) Jerzmanowice  (2) Małe Ciche  (2) Ogonki  (2) Katowice  (2) Lubicz  (2) Gdańsk Sobieszewo  (2) Prószków  (2) Jachranka  (1) Kościerzyna  (1) Rosnówko  (1) Spała  (1) Mrągowo  (1) Cierpice  (1) Wieliczka  (1) Powidz  (1) Grodziec  (1) Prusice  (1)