Oferta Kontakt
nie zalogowano

Arboretum w Wojsławicach

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: VIP Travel Poland Sp. z o.o.
Kategoria: Atrakcje lokalne / Arboretum
WOJEWÓDZTWO: dolnośląskie
ADRES: ul. Św. Mikołaja 19, 50-128 Wrocław
KONTAKT: tel. +48 667 999 906
STRONA WWW: viptravelwroclaw.pl
E-MAIL: biuro@viptravelwroclaw.pl

Opis:
Arboretum - czyli miejsce, w którym kolekcjonuje i prowadzi się badania nad drzewami i krzewami, znajdujące się w Wojsławicach oddalonych od Wrocławia o 50 km, to miejsce wyjątkowe. VIP TRAVEL WROCŁAW zaprasza w podróż do świata pięknych roślin rododendronów, liliowców, hortensji, magnolii i wielu innych. W tym ogrodzie można ukoić duszę i ciało spacerować długimi alejkami, poleżeć w cieple słońca, podziwiać naturę, wyciszyć się i w pełni odpocząć od zgiełku miasta, hałasu. Tutaj pooddychać można świeżym powietrzem wypełnionym zapachami egzotycznych roślin z całego świata.

Historia parku sięga 1811 r., kiedy to właściciele wsi z rodu von Prittwitz i von Aulock posadzili na jego terenie pierwsze drzewa obcego pochodzenia. Na początku istnienia był ogrodem dworskim o romantycznym charakterze. Swój obecny charakter park zawdzięcza Fritzowi von Oheimbowi, który został jego właścicielem w 1880 r. Był wybitnym znawcą roślin, przystąpił do przebudowy ogrodu i z czasem uczynił z niego żywy obraz. Ogród był jego życiową pasją, której poświęcił się w całości. Pozostał na jego terenie również po śmierci, w 1928 r. został tutaj pochowany.

W kolejnych latach park zmieniał swoich właścicieli, od 1988r. arboretum jest filią Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Jego powierzchnia to kilkadziesiąt hektarów zapełnionych roślinami, alejkami, stawami oraz trawnikami do wypoczynku. Ogród może pochwalić się największymi w Polsce kolekcjami Różaneczników, bukszpanów i największą w Europie kolekcją liliowców.

Na terenie parku można spędzić cały dzień, VIP TRAVEL WROCŁAW zaprasza swoich Gości do skorzystania z uroków tego miejsca również w bardziej aktywny sposób. Zorganizujemy dla Państwa piknik na powietrzu lub spotkanie biznesowe w restauracji. A to wszystko w atrakcyjnej cenie, z profesjonalną obsługą!Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (109) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (778) południe (722) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Romantyczny weekend  (2) Oferty Zimowe  (2) Ferie  (1)