Oferta Kontakt
nie zalogowano

Hala Stulecia

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: VIP Travel Poland Sp. z o.o.
Kategoria: Atrakcje lokalne / Zwiedzanie
WOJEWÓDZTWO: dolnośląskie
ADRES: ul. Św. Mikołaja 19, 50-128 Wrocław
KONTAKT: tel. +48 667 999 906
STRONA WWW: viptravelwroclaw.pl
E-MAIL: biuro@viptravelwroclaw.pl

Opis:
Nad Wrocławiem od ponad 100 lat wznosi się urzekająca swym kształtem, historią i pięknem Hala Stulecia. Jest dumną wizytówką miasta i każdy kto choć na chwilę pojawi się we Wrocławiu, powinien na moment, z bliska, przyjrzeć się tej monumentalnej, ekspresjonistycznej budowli.

Halę Stulecia wzniesiono w latach 1911-1913 z okazji setnej rocznicy wydania we Wrocławiu przez Fryderyka Wilhelma II odezwy Do mojego ludu wzywającej do powszechnego oporu przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Autorem projektu wyłonionego w konkursie był Max Berg, który zaproponował zbudowanie wielkiej hali wystawowej o niespotykanej na tamte czasy konstrukcji. W momencie powstania była obiektem wyjątkowym, wysokim aż na 42 m o kopule mierzącej 67 m średnicy, była w stanie pomieścić aż 10 tysięcy osób! W trakcie jej budowy powstał również Pawilon Czterech Kopuł, Pergola oraz obiekty rekreacyjne. W Hali umieszczono specjalnie dla niej zaprojektowane organy o 222 rejestrach.

Ten niezwykły obiekt polecamy zwiedzać wraz z Centrum Poznawczym Hali Stulecia, gdyż to wyjątkowe miejsce łączy w sobie możliwość poznania fragmentów historii Wrocławia i jednego z najważniejszych z jego zabytków Hali Stulecia wraz z podróżą przez nowe technologie.

W Centrum Poznawczym zbadają Państwo historię w nowoczesny sposób poprzez ekrany dotykowe, interaktywną podłogę, makiety, wizualizacje oraz interaktywne gry. Miejsce to stanowi równocześnie skarbnicę wiedzy i źródło świetnej rozrywki. Jest doskonałym miejscem dla osób interesujących się architekturą, nową technologią czy technikami audiowizualnymi.

Centrum Poznawcze w oryginalny sposób opowie Państwu o historii projektu, budowy i przeznaczeniu gmachu Hali Stulecia. Poznają Państwo bliżej takie postaci jak Max Berg, Günther Trauer oraz Richard Konwiarz architektów i autorów projektu hali.

Ważnym elementem podczas wizyty w centrum jest pokaz videomappingu, czyli architektura opowiedziana światłem i dźwiękiem pod kopułą Hali Stulecia. Do pokazu została specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, która podczas projekcji uwydatnia w odpowiednich momentach architektoniczną surowość kopuły, zachwycając i zaspokajając niemal wszystkie zmysły.

Zapraszamy do tego niezwykłego miejsca i gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania zgodnie z najwyższymi standardami VIP TRAVEL WROCŁAW.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (109) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (778) południe (722) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Romantyczny weekend  (2) Oferty Zimowe  (2) Ferie  (1)