Oferta Kontakt
nie zalogowano

Hala Stulecia

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: VIP Travel Poland Sp. z o.o.
Kategoria: Atrakcje lokalne / Zwiedzanie
WOJEWÓDZTWO: dolnośląskie
ADRES: ul. Św. Mikołaja 19, 50-128 Wrocław
KONTAKT: tel. +48 667 999 906
STRONA WWW: viptravelwroclaw.pl
E-MAIL: biuro@viptravelwroclaw.pl

Opis:
Nad Wrocławiem od ponad 100 lat wznosi się urzekająca swym kształtem, historią i pięknem Hala Stulecia. Jest dumną wizytówką miasta i każdy kto choć na chwilę pojawi się we Wrocławiu, powinien na moment, z bliska, przyjrzeć się tej monumentalnej, ekspresjonistycznej budowli.

Halę Stulecia wzniesiono w latach 1911-1913 z okazji setnej rocznicy wydania we Wrocławiu przez Fryderyka Wilhelma II odezwy Do mojego ludu wzywającej do powszechnego oporu przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Autorem projektu wyłonionego w konkursie był Max Berg, który zaproponował zbudowanie wielkiej hali wystawowej o niespotykanej na tamte czasy konstrukcji. W momencie powstania była obiektem wyjątkowym, wysokim aż na 42 m o kopule mierzącej 67 m średnicy, była w stanie pomieścić aż 10 tysięcy osób! W trakcie jej budowy powstał również Pawilon Czterech Kopuł, Pergola oraz obiekty rekreacyjne. W Hali umieszczono specjalnie dla niej zaprojektowane organy o 222 rejestrach.

Ten niezwykły obiekt polecamy zwiedzać wraz z Centrum Poznawczym Hali Stulecia, gdyż to wyjątkowe miejsce łączy w sobie możliwość poznania fragmentów historii Wrocławia i jednego z najważniejszych z jego zabytków Hali Stulecia wraz z podróżą przez nowe technologie.

W Centrum Poznawczym zbadają Państwo historię w nowoczesny sposób poprzez ekrany dotykowe, interaktywną podłogę, makiety, wizualizacje oraz interaktywne gry. Miejsce to stanowi równocześnie skarbnicę wiedzy i źródło świetnej rozrywki. Jest doskonałym miejscem dla osób interesujących się architekturą, nową technologią czy technikami audiowizualnymi.

Centrum Poznawcze w oryginalny sposób opowie Państwu o historii projektu, budowy i przeznaczeniu gmachu Hali Stulecia. Poznają Państwo bliżej takie postaci jak Max Berg, Günther Trauer oraz Richard Konwiarz architektów i autorów projektu hali.

Ważnym elementem podczas wizyty w centrum jest pokaz videomappingu, czyli architektura opowiedziana światłem i dźwiękiem pod kopułą Hali Stulecia. Do pokazu została specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, która podczas projekcji uwydatnia w odpowiednich momentach architektoniczną surowość kopuły, zachwycając i zaspokajając niemal wszystkie zmysły.

Zapraszamy do tego niezwykłego miejsca i gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania zgodnie z najwyższymi standardami VIP TRAVEL WROCŁAW.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (201) Kraków (124) Poznań (107) Trójmiasto (106) Wrocław (69) Gdańsk (61) Łódź (45) Zakopane (41) Lublin (40) Katowice (28) Szczecin (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (826) południe (773) północ (473) zachód (261) wschód (213)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (82) Personel  (72) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (31) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Kudowa Zdrój  (13) Trojanów  (11) Żelechów  (9) Jastrzębia Góra  (7) Kołobrzeg  (6) Wrocław  (5) Busko-Zdrój  (5) Serock  (5) Kościerzyna  (5) Murzasichle  (5) Elbląg  (4) Istebna  (4) Kraków  (3) Wisła  (3) Zakopane  (3) Wieleń  (2) Warszawa  (2) Katowice  (1) Trzęsacz  (1) Dźwirzyno  (1) Toruń  (1) Gdynia  (1) Górzno  (1) Łochów  (1) Pomlewo  (1) Smardzewice  (1) Małe Ciche  (1)