Oferta Kontakt
nie zalogowano

Hydropolis

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: VIP Travel Poland Sp. z o.o.
Kategoria: Atrakcje lokalne / Zwiedzanie
WOJEWÓDZTWO: dolnośląskie
ADRES: ul. Św. Mikołaja 19, 50-128 Wrocław
KONTAKT: tel. +48 667 999 906
STRONA WWW: viptravelwroclaw.pl
E-MAIL: biuro@viptravelwroclaw.pl

Opis:
W Hydropolis - niezwykłym wodnym mieście, na powierzchni liczącej 4000 m2 znajdziemy 8 stref tematycznych i aż 64 interaktywne instalacje. Każda strefa przybliży nam rolę wody w różnych aspektach jako źródło życia samo w sobie, które nie powstałoby gdyby nie woda, oraz wody jako substancji niezbędnej do przeżycia dla wszystkich organizmów żyjących na Ziemi. Poznamy sposoby i techniki dostarczające wodę do naszych domów, historię inżynierii i współczesne systemy zarządzania wodą. Wybierzemy się również w podróż do głębin oceanów i jezior aby zobaczyć tajemnicze organizmy w nich żyjące, przekonamy się, że w czeluściach dna morskiego, gdzie nie dociera już światło, także tętni życie.

Wystawa Hydropolis w Centrum Edukacji Ekologicznej mieści się w XIX - wiecznym podziemnym zbiorniku wody przy ul. Na Grobli we Wrocławiu. Hydropolis jest jednym z nielicznych na świecie centrum wiedzy poświęconym wodzie supernowoczesne, unikatowe miejsce przybliży Państwu tajemnice, ciekawostki i fakty dotyczące tej, wydawać by się mogło, banalnej cieczy, która nas otacza. Niemal każdy z nas wie, że Ziemia nazywana jest Błękitną Planetą, a określenie wzięło się z tego, że jej powierzchnię w ponad 70% pokrywa woda, i to głównie jej błękit widoczny jest z kosmosu. Jednak nie wszyscy wiedzą jaką rolę w powstawaniu naszej planety odegrała woda.

Wystawa przybliży Państwu również charakterystykę wody pod względem fizycznym i chemicznym w trzech podstawowych stanach skupienia, dowiedzą się Państwo wiele o chmurach i innych zjawiskach atmosferycznych oraz funkcjach jakie pełni w ludzkim organizmie.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (190) Kraków (109) Poznań (101) Trójmiasto (98) Wrocław (62) Gdańsk (55) Łódź (45) Lublin (38) Zakopane (37) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (778) południe (722) północ (449) zachód (243) wschód (204)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Żelechów  (6) Gdynia  (3) Warszawa  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Oferty SPA  (5) Romantyczny weekend  (2) Oferty Zimowe  (2) Ferie  (1)