Oferta Kontakt
nie zalogowano

Kompozytor

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: Joachim Mencel Artisena Band
Kategoria: Muzyka / Jazz
WOJEWÓDZTWO: mazowieckie
ADRES: ul. Kwitnącej Akacji 33, 04-817 Warszawa
KONTAKT: tel. 22 828 59 79, fax. 22 828 59 79
STRONA WWW: www.krab.pl
E-MAIL: agencja@krab.pl

Opis:
W 2014 roku mija 200 lat od daty urodzin Oskara Kolberga - kompozytora i folklorysty o ogromnym i imponującym dorobku. Rocznica stała się okazją do złożenia hołdu człowiekowi, który całe swe życie, także karierę kompozytorską, poświęcił dla dokumentacji polskiej kultury ludowej.

Joachim Mencel Artisena Band włącza się w te obchody, proponując projekt muzyczny oparty na obecnej od zawsze w muzyce ludowej improwizacji, inspirowanej dorobkiem Jubilata. Trudne to zadanie, bo spuścizna Kolberga zawiera całe szeregi tematów muzycznych, za nimi jednak stoi niemożliwa do ogarnięcia jakimkolwiek zapisem praktyka wykonawcza, w dużej mierze oparta właśnie na żywej improwizacji. A ponieważ to improwizacja jest kwintesencją muzyki jazzowej stąd Joachim Mencel Artisena Band proponuje swój sposób zbliżenia się do źródła i pokazania go w dzisiejszym świetle kultury, które jest przecież tak bardzo odmienne od tego z czasów Kolberga.

Projekt Joachim Mencel Artisena Band to fuzja polskiej i słowiańskiej muzyki ludowej oraz nowoczesnego jazzu. To muzyka bazująca na tradycyjnych tańcach ludowych i chociaż nie jest przeznaczona do tańczenia, to idiom tańca wyraźnie kształtuje cały wyraz tej muzyki. Często zdarza się, że wywołuje u publiczności ruchy taneczne, klaskanie lub przytupywanie itp. Lider zespołu Joachim Mencel tak mówi: Zależy mi, aby moja muzyka ?tańczyła? w duszy słuchacza. Chodzi mi bardziej o obudzenie w odbiorcy duchowej, a nie fizycznej ekspresji.

Repertuar zawiera zarówno jazzowe interpretacje tematów tańców zapisanych przez Oskara Kolberga jak i kompozycje autorstwa Joachima Mencla inspirowane polskimi i słowiańskimi tańcami ludowymi takimi jak: polonez, oberek, kujawiak, czardasz, mazurek, krakowiak. Połączenie autorskiego stylu kompozytorskiego Mencla z duchem słowiańskiej muzyki tanecznej stworzyło całkiem nową jakość. Jest to muzyka żywiołowa i jednocześnie poruszająca serce w rytmie ludowych tańców. Słuchacza wzrusza tęskna nuta muzyki naszych korzeni i zadziwia jej asymilacja na gruncie nowoczesnego jazzu.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (184) Kraków (106) Poznań (100) Trójmiasto (95) Wrocław (61) Gdańsk (54) Łódź (43) Lublin (37) Zakopane (36) Szczecin (26) Katowice (26) Gdynia (24)

Makroregiony:

centrum (765) południe (714) północ (444) zachód (239) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Internet  (4) Szkolenia  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Wiązowna  (1) Częstochowa  (1) Gdynia  (1) Gorzów Wielkopolski  (1) Busko-Zdrój  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Pomysł na integrację   (1) Wakacje   (1) Oferty SPA  (1) Promocje konferencyjne  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1)