Oferta Kontakt
nie zalogowano

Kompozytor

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: Joachim Mencel Artisena Band
Kategoria: Muzyka / Jazz
WOJEWÓDZTWO: mazowieckie
ADRES: ul. Kwitnącej Akacji 33, 04-817 Warszawa
KONTAKT: tel. 22 828 59 79, fax. 22 828 59 79
STRONA WWW: www.krab.pl
E-MAIL: agencja@krab.pl

Opis:
W 2014 roku mija 200 lat od daty urodzin Oskara Kolberga - kompozytora i folklorysty o ogromnym i imponującym dorobku. Rocznica stała się okazją do złożenia hołdu człowiekowi, który całe swe życie, także karierę kompozytorską, poświęcił dla dokumentacji polskiej kultury ludowej.

Joachim Mencel Artisena Band włącza się w te obchody, proponując projekt muzyczny oparty na obecnej od zawsze w muzyce ludowej improwizacji, inspirowanej dorobkiem Jubilata. Trudne to zadanie, bo spuścizna Kolberga zawiera całe szeregi tematów muzycznych, za nimi jednak stoi niemożliwa do ogarnięcia jakimkolwiek zapisem praktyka wykonawcza, w dużej mierze oparta właśnie na żywej improwizacji. A ponieważ to improwizacja jest kwintesencją muzyki jazzowej stąd Joachim Mencel Artisena Band proponuje swój sposób zbliżenia się do źródła i pokazania go w dzisiejszym świetle kultury, które jest przecież tak bardzo odmienne od tego z czasów Kolberga.

Projekt Joachim Mencel Artisena Band to fuzja polskiej i słowiańskiej muzyki ludowej oraz nowoczesnego jazzu. To muzyka bazująca na tradycyjnych tańcach ludowych i chociaż nie jest przeznaczona do tańczenia, to idiom tańca wyraźnie kształtuje cały wyraz tej muzyki. Często zdarza się, że wywołuje u publiczności ruchy taneczne, klaskanie lub przytupywanie itp. Lider zespołu Joachim Mencel tak mówi: Zależy mi, aby moja muzyka ?tańczyła? w duszy słuchacza. Chodzi mi bardziej o obudzenie w odbiorcy duchowej, a nie fizycznej ekspresji.

Repertuar zawiera zarówno jazzowe interpretacje tematów tańców zapisanych przez Oskara Kolberga jak i kompozycje autorstwa Joachima Mencla inspirowane polskimi i słowiańskimi tańcami ludowymi takimi jak: polonez, oberek, kujawiak, czardasz, mazurek, krakowiak. Połączenie autorskiego stylu kompozytorskiego Mencla z duchem słowiańskiej muzyki tanecznej stworzyło całkiem nową jakość. Jest to muzyka żywiołowa i jednocześnie poruszająca serce w rytmie ludowych tańców. Słuchacza wzrusza tęskna nuta muzyki naszych korzeni i zadziwia jej asymilacja na gruncie nowoczesnego jazzu.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (204) Kraków (124) Poznań (108) Trójmiasto (107) Wrocław (70) Gdańsk (62) Łódź (45) Zakopane (41) Lublin (40) Katowice (28) Szczecin (26) Toruń (24)

Makroregiony:

centrum (830) południe (774) północ (474) zachód (262) wschód (213)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (82) Personel  (72) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Muzyka  (31) Catering  (31) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Kudowa Zdrój  (13) Trojanów  (11) Żelechów  (9) Warszawa  (8) Jastrzębia Góra  (7) Kołobrzeg  (6) Kościerzyna  (5) Murzasichle  (5) Wrocław  (5) Busko-Zdrój  (5) Serock  (5) Elbląg  (4) Istebna  (4) Kraków  (3) Wisła  (3) Zakopane  (3) Trzęsacz  (3) Wieleń  (2) Łochów  (1) Smardzewice  (1) Szczyrk  (1) Katowice  (1) Pomlewo  (1) Dźwirzyno  (1) Małe Ciche  (1) Gdynia  (1) Toruń  (1) Górzno  (1)