Oferta Kontakt
nie zalogowano

Muzeum Piernika

INFORMACJE OGÓLNE

Nazwa firmy: Muzeum Piernika
Kategoria: Atrakcje lokalne / Muzea
Rok rozpoczęcia działalności: 2006
WOJEWÓDZTWO: kujawsko-pomorskie
ADRES: ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń
KONTAKT: tel. +48 56 663 66 17
STRONA WWW: www.muzeumpiernika.pl
E-MAIL: muzeumpiernika@muzeumpiernika.pl

Opis:
Muzeum mieści się w zabytkowej kamienicy na toruńskiej Starówce, bardzo blisko najznamienitszych toruńskich zabytków. Ulica Rabiańska, na której pod numerem 9 mieści się nasze muzeum, zaczyna się wspaniałą Katedrą Św. Janów, kończy zaś, znaną wszystkim i podziwianą Krzywą Wieżą.
Nasze żywe Muzeum Piernika powstało w Toruniu - mieście słynącym od wieków z wyrobu pierników. Ale nie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować - warto także uczestniczyć
w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu... Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, zamknąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu.... .
W naszym muzeum w magiczny sposób przeniesiecie się do XVI-piernikarni.
Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabędziecie historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed 500 lat. Muzeum jest interaktywną formą poznawania historii Torunia i piernikarstwa - i dla dzieci, i dla dorosłych.
Poznawanie historii i tradycji w naszym Muzeum to radość i zabawa dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.

Przykładowe realizacje:
Zapraszamy do zabawy przy wyrobie pierników, zakupu pamiątek piernikowych
i toruńskich, sklepu z dużym wyborem pierników oraz do kawiarenki, w której oferujemy napoje, a także piernikowe łakocie przygotowane według rozmaitych przepisów ( można degustować i otrzymać przepis na swój ulubiony wypiek).
Podczas pobytu w Muzeum będzie Państwu towarzyszył i przekazywał tajniki piernikarskiej wiedzy średniowieczny mistrz piernikarski oraz jego czeladnicy.Wyszukaj na skróty

Obiekty w największych miastach:

Warszawa (184) Kraków (106) Poznań (100) Trójmiasto (95) Wrocław (61) Gdańsk (54) Łódź (43) Lublin (37) Zakopane (36) Katowice (26) Szczecin (26) Karpacz (24)

Makroregiony:

centrum (765) południe (714) północ (444) zachód (239) wschód (201)

Konferencje według miast:

Konferencje według kategorii:

Usługi według kategorii:

Rekreacja i sport  (107) Obsługa techniczna  (83) Personel  (71) Atrakcje lokalne  (62) Wyposażenie wnętrz i plenerów  (55) Rozrywka  (54) Transport  (40) Catering  (31) Muzyka  (30) Organizatorzy  (27) Gadżety  (6) Szkolenia  (4) Internet  (4) Warsztaty tematyczne  (3) Inne  (3)

Pakiety promocyjne według miast:

Wiązowna  (1) Częstochowa  (1) Gdynia  (1) Gorzów Wielkopolski  (1) Busko-Zdrój  (1)

Pakiety promocyjne według kategorii:

Promocje konferencyjne  (1) Pakiety konferencyjne bez noclegu  (1) Pomysł na integrację   (1) Wakacje   (1) Oferty SPA  (1)